Bizimle iletişime geçin

Haberler

3 ETAP 3 FARKLI GALİP

Tour of Sakarya’nın 3’üncü etabı da geride kalırken, büyük heyecana sahne olan günde zafer Güney Afrika ekibine gitti

Tour of Sakarya’da bugün 154 kilometrelik Sakarya – Taraklı etabı geride kaldı.

44km/s ortalama ile biten etap kaçışın son metrelere kadar yakalanamamasıyla büyük bir heyecana sahne oldu.

Saat 2’de Adapazarı kent meydanından start alan etap altı kişilik bir kaçışa sahne oldu.

Sakarya BB Pro Team’den Elchin Asadov ve Mustafa Sayar, Spor Toto Cycliing Team’den Oleksandr Prevar, Premier Tech U23 Cycling Project’ten Kanadalı Julien Gagne, ProTouch’dan Ruandalı sporcu Jean Claude Nzafashwanayo ve  Roojai Cycling Team’den Valentin Fransız Midey yer aldı.

Kaçış ile peloton arasındaki zaman farkı en fazla 3 dakikanın üzerine çıkarken, ana grubun önünde iş yükünü Terenggaru Polygon Team ve Almaty Cycling Team aldı. 

Henüz daha kaçış girişimleri varken geçilen sprint kapısında en yüksek puanı Vitaly Buts alırken, Sakarya BB Pro Team’den takım arkadaşı Batuhan Özgür ikinci ve Premier Tech U23 Cycling Project’in 21 yaşındaki Fransız bisikletçisi Kylian Senicourt üçüncü sırada geçerek 3, 2, 1 puanın sahibi oldular.

Etabın iki tırmanış prim kapısı ise kaçış grubundaki sporcular arasında paylaşıldı. İlk kapıdan Ukraynalı Prevar ilk sırada geçerken, onu Elchin Asadov ve Jean Claude Nzafashwanayo takip etti.

Etabın 125’inci kilometresinde geçilen ikinci tırmanış prim kapısından ise en yüksek puanı Jean Claude Nzafashwanayo alırken, Prevar 2, Asadov ise 1 puanın sahibi oldu.

Son ana kadar heyecan

Yarışın bitimine 20 kilometre kala Mustafa Sayar kaçıştan arkaya kaldı. O esnada zaman farkı 40 saniye civarındaydı. Malezya kıta ekibi Terenggaru’nun tempoyu artırmasıyla peloton 60km/s hıza ulaşırken kaçışın yakalanması ancak son üç kilometre içerisinde vuku buldu.

Toplu sprint finişiyle sona eren günde Afrika kıta ekibinden Güney Afrikalı sporcu Gustav Basson birinci oldu. 2022 Afrika Kıtasal Bireysel Zamana Karşı şampiyonu olan Basson bu sonuçla bu sezonki ilk yol zaferini elde etti.

Basson’un hemen ardından çizgiyi geçen isim Vitaly Buts’du. Yarış içerisinde hem ön hem de arka lastiğini patlatmasına rağmen gruba dönmeyi başaran Ukraynalı sporcu elde ettiği podyum derecesiyle ne denli kuvvetli bacaklara sahip olduğunu ispatlamış oldu. 

Podyumun son başmağında ise Cezayir Milli Takımı’ndan 25 yaşındaki Yacine Hamza yer aldı.

3’üncü etabın ardından klasman mayolarında ise herhangi bir değişiklik yaşanmadı. Terenggaru Polygon Cycling Team’dan Moğolistanlı bisikletçi Jambaljamts Sainbayar genel klasman, tırmanış ve sprint mayolarını taşımaya devam ediyor.

Tour of Sakarya’da yarın turun artık spn etabı koşulacak. Sporcular 4’üncü etap için saat 2’de Adapazarı kent meydanından start alarak 155.5 kilometrelik Kaynarca – Karasu ve Sakarya rotasını takip edecekler. 

GENEL KLASMAN İLK 5’iNDE SONUÇLAR ŞÖYLE:

1 Jambaljamts Sainbayar (Terenggaru Polygon Team).                      00

2 Burak Abay (Spor Toto Cycling Team)                                                4”

3 Igor Chzhan (Almaty Cycling Team)                                                   6”

4 Anataolii Budaik (Terenggaru Polygon Team)                                   10”

5 Kent Main (ProTouch)                                                                           10”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!