Bizimle iletişime geçin

Haberler

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

45. kuruluş yıl dönümünü kutlayan şirket, 2024 yılından itibaren bu iki büyük şampiyonun profesyonel ekibi Eolo-Kometa’nın 23 yaş altı ve genç altyapı takımlarını destekleme kararı aldı

Ev ve profesyonel yaşamda ütüleme ve temizlik buhar uygulamalarıyla alanında lider olan Polti, Ivan Basso ve Alberto Contador ile birlikte bisiklet sporuna geri dönüyor. Marka önümüzdeki üç sezon boyunca (2026’ya kadar) ikilinin profesyonel bisiklet takımıyla 23 yaş altı ve genç kategorisinde sponsorluk anlaşması imzaladı. Bu destek, ikilinin bisiklet projelerini pekiştiriyor ve süreklilik sağlıyor. Polti gibi köklü bir şirketin spora dönüşünü temsil ederken Alberto Contador’un “Fundación Contador” ile bağlantılı projelerini genişletmesine de olanak tanıyor.

Ivan Basso ve Alberto Contador, 2024’te başlayacak yeni sponsor anlaşmasından duydukları memnuniyet ve gururu ifade etti. Böylece Polti, 17 yıl boyunca (1983’ten 2000’e kadar) domine ettiği uluslararası bisiklet dünyasına geri dönmüş oldu. İtalyan ekip Team Polti ile marka Giro d’Italia’da genel klasman, 12 etap galibiyeti, bir siklamen ve mavi mayoyu evine götürdü. Team Polti ayrıca Tour de France’da 7 kez katılarak 5 etap galibiyeti ve puantiyeli formayı kazandı. Vuelta’da bir España Team Polti podyuma yaklaşırken, ayrıca pistte bir dünya şampiyonluğu Tour of Flanders, Liege Bastogne Liege ve Giro di Lombardia gibi tek günlük klasiklerde zaferler kazandı.

Uluslararası düzeyde büyüme stratejisi benimseyen Polti Group, İtalya, İspanya ve Fransa gibi Avrupa pazarlarında lider; Benelüks, Almanya, Birleşik Krallık ve Kuzey Avrupa’da iddialı büyüme hedefleri ile en önemli yarışların düzenlendiği bu ülkelerde adından iki şampiyonun takımıyla adından bahsettirmeyi amaçlıyor.

Yenilenen kurumsal vizyonla zenginleşen bisiklet tarihinin önemli bir isminin dönüşü, takım aracılığıyla tanıtılacak bir projeyi de temsil ediyor. Amaç, ilgili tüm taraflar arasında bir gurur, sinerji ve katılım duygusu yaratmak: Tüketicileri ile uluslararası düzeyde etkileşime girerek görünürlüğünü artıracak olan Polti ve performanslarıyla yarışlarda aynı değerleri paylaşmak.

Ivan Basso: “Bütün sponsorlar aynı değildir. Yeni hikayeler yazmak için gelen sponsorlar ve yeni heyecan verici bölümlere hayat vermek için gelen sponsorlar vardır. Polti ailesinin bizlerle aynı değerleri paylaşma sorumluluğunu ve onurundan gurur duyuyorum. Geçmiş yıllarda adının geçtiği bisiklet tarihinin unutulmaz bir parçasılar.”

Alberto Contador: “Polti geleneğine sahip bir şirketin bisiklet sporuna geri dönmesi ve projemize güvenmesi harika bir haber. Profesyonel bisikletçilikte böylesine büyük bir geçmişe sahip olan ve çok iyi performans gösteren bir sponsorun takımınızın formasına bağlandığını görmek güzel. Bu harika. motivasyon ve üç yıllık bir anlaşma ile uzun vadede büyümeye devam etmemizi ve şimdiden 2024 için harika bir ekip oluşturmamızı sağlıyor. Deneyim ve değerlerimizi uygulayarak, felsefemize göre adım adım çalışabiliriz. tüm bunları yolda gösterebilir.”

Fran Contador: “Polti, projemize süreklilik kazandırmak için ihtiyacımız olan ortak. İnanıyorum ki, bundan sonra kendimize koyduğumuz büyük hedeflerle ve önümüzdeki üç yıl boyunca onların desteğinin garantisiyle gerçekten büyümeye başlayacağız. Bu ortaklıktan gerçekten gurur duyuyorum çünkü ilgilerini ve desteklerini gerçekten hak eden bir proje yarattığımıza inanıyorum. Aynı değerleri ve hedefleri paylaşıyoruz, bu nedenle her iki taraf için de gerçekten verimli bir birliktelik olacak.”

Polti SpA’nın Başkanı ve CEO’su Francesca Polti: “Aile tarafından aktarılan geçmişin değerlerini koruyarak ilerlemek benim gelecek vizyonumdur. Polti’nin bisiklete dönüşü, bu vizyonu temsil etmeyi ve Polti’nin kendini geliştiren ve yenileyen bir şirket olarak hedeflerini destekleyebilecek bir projeye sahip bir bisiklet takımıyla özgün değerler sinerjisi yaratmayı amaçlıyor. Babam bu spora çok tutkulu, takımlarla, yöneticilerle ve bisikletçilerle her zaman güçlü bir bağ kurdu. Deneyimine ve her zaman sahip olduğu bisiklet tutkusuna değer vererek takımı desteklemeye hazır” dedi.

Ekip ile Polti arasındaki anlaşmanın ayrıntıları ve proje Eylül ayının sonuna doğru resmi olarak duyurulacak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!