Bizimle iletişime geçin

Haberler

TSGABU GRMAY’DAN ÖNEMLİ BİR ADIM

Alanya’da parlak bir güneş masmavi gökyüzünde ışıldıyor. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye Turu’nun Alanya etabı, Alanya Limanı’nda start alacak. Etap için gerekli tüm hazırlıklar öncesinden yapılmış. Start alanına gelen sporcular birer birer podyuma imza atmak için geliyor. İmza anları basın mensupları için de sporcularla konuşma fırsatı demek.

İmza atmak üzere podyuma ilk olarak Bora-hansgrohe geliyor, hemen ardından ise Trek-Segafredo takımı. Tüm gözler Alman sprinter John Deegenkolb’ün üzerinde. Bunu fırsat bilerek ses kaydını takımın Etiyopyalı bisikletçisi Tsgabu Grmay’a uzatıyorum. Grmay henüz daha geçtiğimiz gün Mitchelton-Scott’a imza attı. Yeni sezonda Afrikalı tırmanışçıyı Avustralya ekibinde izleyeceğiz. Bu transfer hem Grmay hem de Afrika bisikleti için önemli bir adım.

Grmay yeni takımı hakkındaki sorumuza, Mitchelton-Scott’un son derece iyi organize olmuş bir takım olduğunun altını çizerek yanıtlıyor. Hemen ardından Simon Yates’in Vuelta şampiyonluğunu hatırlatan Grmay takımın bir büyük turu henüz daha yeni kazandığını söylüyor. “Bu takımın bir parçası olacak olmaktan dolayı gerçekten çok gurur duyuyorum. Yeni sezonu sabırsızlıkla bekliyorum çünkü yeni takımımla kendimi daha da geliştireceğimi hissediyorum.”

Grmay Trek-Segafredo takım renklerinde son yarışına Türkiye Turu’nda çıktığını belirterek, 2018 sezonunu geçirdiği takımı Trek-Segafredo’nun hakkını teslim etmeden geçmiyor. “Bu sezon Trek-Segafredo ile güzel bir yıl geçirdim. Trek-Segafredo da gerçekten çok iyi ve iyi organize olan insanlardan kurulu bir takım. Geçtiğimiz yıla göre çok şey öğrendim ve performansımı yukarıya taşıdım.”

Tsgabu Grmay Trek-Segafredo’ya bir zaferle veda etme niyetinde. Zafer için elinden geleni yapacağını söylüyor. Takım sprint etaplarında John Degenkolb’a, Meryemnana’da ise İtalyan bisikletçi Fabi Felline’ye çalışacak. Etiyopyalı bisikletçi takımın motivasyonunu şu sözlerle açıklıyor. “Buraya Fabio (Felline) liderliğinde geldik. Aynı zamanda sprinterimiz de John (Degenkolb) ama burada Fabio’ya son tırmanışta yardım etme amacıyla bulunuyorum. Amacımız onu desteklemek ve Türkiye Turu’nu kazanmak.”

Türkiye Turu’nda 3’üncü etap bugün koşulacak 137,2km’lik Fethiye-Marmaris etabıyla devam ediyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!