Bizimle iletişime geçin

Haberler

2019 TDU 3. ETAP YARIŞ RAPORU

Sıcak hava koşulları nedeniyle kısaltılması istenen ancak yarış koordinatörlerinin kabul etmemesi üzerine tamamının koşulması kararına varılan 146.2 kilometrelik, Lobethal’da başlayıp Uraidla’ son bulan etapta kazanan bu kez Peter Sagan oldu.

             undefined  

Yarışın bitimine 74 kilometre kala oluşan 7 kişilik kaçış grubu, ana grup ile arasında 1 dakika 34 saniyelik bir fark açmayı başardı. Ancak 13 kilometre kala kaçış grubunu yakalayan peloton, son 2 kilometreye tek parça girdi. Son 2 kilometrede ise EF Education First takımından Michael Woods’dan gelen atakla pelotonda oluşmaya başlayan sprint trenlerini parçalanmaya başladı.

             undefined

Zorlu sprint finalinde Astana’dan Luis Leon Sanchez ve Mitchelton-Scott takımından Daryl Impey ile mücadele eden Peter Sagan, günün sonunda etabı alan isim oldu ve mavi sprint mayosunu üzerine geçirmeyi başardı. Bu galibiyet Sagan’ı genel klasmanda da ikinci sıraya yerleştirdi.

             undefined

Luis Leon Sanchez’in ikinci, Daryl Impey’in ise üçüncü olduğu etapta,  Patrick Bevin genel klasman birinciliğini korumaya devam ederken Sanchez’de genel klasmanda üçüncü sıraya yerleşti.

Dünkü etap sonunda genel klasmanda ikinci sıraya yerleşen İtalyan sprinter Elia Viviani ise 3. Etap sonunda yedinci Sıraya geriledi.

SONUÇLAR

3. Etap Sonuçları

undefined

Genel Klasman

undefined

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!