Bizimle iletişime geçin

Haberler

TOUR OF MERSİN BAŞLIYOR

Bu yıl 5. kez düzenlenecek olan Tour of Mersin, 25-28 Nisan tarihleri arasında 13 ülkeden 16 takımın katılımı ile gerçekleştirilecek.

Mersin’de bu yıl 5. kez düzenlenecek olan uluslararası bisiklet turu Tour of Mersin, 25-28 Nisan tarihleri arasında 13 ülkeden 16 takımın katılımı ile gerçekleştirilecek. 4 gün boyunca 140 bisikletçi, Anamur’dan Çamlıyayla’ya kadar uzanan toplam 500 kilometrelik parkurda şampiyonluk için pedal çevirecek.

Mersin Valiliği himayesinde, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu iş birliği ile gerçekleştirilecek olan Tour Of Mersin’in basın lansman toplantısı ise Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı. Etap ve parkura dair bilgilerinde paylaşıldığı lansmanda, sporcuların 1. gün 118.2 kilometre, 2. gün 192.1, kilometre, 3. gün 70 kilometre, 4. gün 120.3 kilometre olmak üzere toplamda 500.5 kilometre pedal çevirecekleri belirtildi.

Etapların geçeceği parkur bilgileri ise şöyle; Anamur’dan başlayan açılış etabı Ören, Bozyazı, Aydıncık ve Sipahili’den geçerek Yanışlı’da sona erecek.

2. etap, Mut’ta başlayarak Silifke ve Erdemli’den sonra Mersin Pompeipolis’te sona erecek.

3. etap, Tarsus’ta başlayarak Çamlıyayla Belediyesi önünde son bulacak.

4. ve son etap, Mersin’de Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak İnsu, Çavak, Emirler güzergahı boyunca devam edecek ve Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda sona erecek.

Dünyanın dört bir yanından sporcuların katılacağı Mersin Turu’nda Almanya, Azerbaycan, Bahreyn, Belarus, Brunei, Bulgaristan, Cezayir, İsviçre, Kazakistan, Rusya, Sırbistan, Ukrayna ve Türkiye olmak üzere 13 ülkeden 16 takım ve 140 sporcu start alacak.

Lansmanda konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, marka tescili almış Tour Of Mersin’in kentin tanıtımı açısından önemli olduğunu vurguladı. Kendisi için de başkanlığa geldikten sonraki ilk etkinlik olacağını kaydeden Seçer, “Mersin’in tanıtımını önemsiyoruz. Mersin’in tanıtımı için farklı yöntemler var, farklı mecralar var, farklı enstrümanlar var. Bunları sonuna kadar kullanma niyetindeyiz. Spor, kültür ve sanat etkinlikleri bir kentin tanıtılması için önemli. Bütün bunları Mersin özelinde nasıl dünyada cazibe haline getirip, Mersin tanıtımında değerlendirebiliriz, kullanabiliriz bunların çalışmalarını yapmamız lazım. Spor önemli bir faaliyet alanı. Ülkeler arasında toplumsal faaliyetlerde, toplumlar arasındaki diyaloglarda evrensel bir alan. Bunu Mersin olarak sonuna kadar kullanmak bana göre en akılcı yaklaşım olur. Tour Of Mersin Anamur’dan başlıyor, Bozyazı’yı, Aydıncık’ı, Gülnar’ı, Mut’u, Silifke’yi, Erdemli, Mersin’in merkezi, Tarsus, Çamlıyayla gibi bütün şehri hem ülkemize hem de dünyaya tanıtma fırsatı veriyor. Dünyaya Mersin’in değerlerini, özelliklerini tanıtmak için bundan daha güzel bir fırsat olamaz. Bu sebeple bu organizasyona emek veren herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!