Bizimle iletişime geçin

Haberler

TOUR OF MERSİN SONA ERDİ

Bu yıl 5. kez düzenlenen Tour of Mersin’de Bike Aid takımından Peter Koning genel klasman birincisi olurken Minsk Cycling Club’dan Branislau Samoilau ikinci, Salcano Sakarya BB Team’in genç sporcusu Halil İbrahim Doğan ise üçüncü oldu.

Mersin Valiliği himayesinde, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından bu yıl 5. Kez düzenlenen uluslararası bisiklet turu Tour of Mersin,  dün koşulan dördüncü etap ile sona erdi. Yarışın son etabında sporcular, 119 kilometrelik parkurda mücadele ettiler.

Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayıp Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda son bulan dördüncü etabın galibi Rusya’nın Marathon – Tula takımından Maksim Piskunov oldu. Piskunov’un ardından Almanya’nın Bike Aid takımından Aaron Grosser ikinci olurken Kazakistan Milli Takımı’ndan Roman Vassilenkov ise etabı üçüncülükle tamamlamayı başardı.

Dört gün süren ve Türkiye ile birlikte 9 ülkeden 13 takım ve yaklaşık 100 sporcunun katıldığı Mersin Turu’nda, takım klasmanında birinciliği 38 saat 27 dakika 45 saniyelik dereceleri ile Belarus ekibi Minsk Cycling Club kazanırken, Almanya’nın Herrmann Radteam takımı ikinci, Bike Aid takımı ise üçüncülüğü elde etti.

Turun genel klasman birincisi, Bike Aid takımından Peter Koning, 12 saat 45 dakika ile sarı mayonun sahibi olurken, Koning’in ardından şampiyon takım Minsk Cycling Club’dan Branislau Samoilau, ikinciliği elde eden isim oldu.

Genel klasmanda üçüncü sıraya yerleşerek podyumda kendine yer bulmayı başaran bir diğer isim ise Salcano Sakarya BB Team’in genç sporcusu Halil İbrahim Doğan oldu. Türkiye Turu’nun hemen ardından Tour of Mersin’de start alan 18 yaşındaki milli sporcu, ilk kez yarıştığı Mersin Turu’nu genel klasman üçüncüsü olarak tamamladı.

Doğan’ın takım arkadaşı milli sporcu Mustafa Sayar ise 16 puanla ‘en iyi tırmanış’ kategorisinde birinci olarak turuncu mayonun sahibi oldu.

‘En iyi sprinter’ kategorisinde 45 puanla ilk sırada yer alan Herrmann Radteam takımından Alman bisikletçi Florian Obersteiner da turkuaz mayoyu elde etti.

Dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları, Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda düzenlenen törenle verildi. Tour Of Mersin gibi sportif etkinliklerin önemsendiğini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, organizasyonun dünyanın en önemli etkinlikleri arasına girmeye aday olduğunu ve tarihi yerleri dünyaya göstermek, tanıtmak için bu gibi etkinliklerin sayısının artırılması gerektiğini dile getirdi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!