Bizimle iletişime geçin

Haberler

MEZOPOTAMYA TURU SONA ERDİ

Uluslararası Mezopotamya Bisiklet Turu’nda Belarus takımı Minsk Cycling Club’dan Branislau Samoilau, 13:48:43 ile genel klasman birincisi oldu.

Uluslararası Mezopotamya Bisiklet Turu, dün koşulan 111 kilometrelik Gaziantep-Gaziantep etabıyla sona erdi. Türkiye Bisiklet Federasyonu ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi iş birliğiyle düzenlenen ve dört gün süren 620 kilometrelik turun son günündeki dördüncü etabında Türk Milli Takımı’ndan Ahmet Örken birinci, Bike Aid takımından (Almanya) Aaron Grosser ikinci, Batuhan Özgür ise üçüncü oldu.

Etap sonunda genel klasman sıralamalarının da belirlendiği yarışta, turun ilk gününde koşulan kraliçe etabını galibiyetle tamamlamayı başaran Belarus takımı Minsk Cycling Club’dan Branislau Samoilau, 13:48:43 ile genel klasman birincisi olurken, Bahreyn takımı VIB Sports’dan Anass Ait El Abdia ikinci, Bike Aid takımından Hollandalı sporcu Adne Van Engelen üçüncü oldu.

Tırmanış klasmanında en iyi tırmanışçı mayosunu üzerine geçiren isim 3 puanla milli sporcu Cebrail Şeker olurken, VIB Sports’ta Azzedine Lagab ikinci, Brunie Continental Cycling Team’den Burak Abay üçüncülüğü elde eden isim oldu. 

Puan sıralamasında ise 46 puanla milli sporcu Ahmet Örken birinci sıraya yerleşirken Bike Aid takımından Alman sporcu Aaron Grosser 36 puanla ikinci, Brunei Continental Cycling Team’den Burak Abay 32 puanla üçüncü oldu.

Takım klasmanında, 41:31:52 ile Bahreyn takımı VIB Sports birinciliği elde ederken, Alman takımı Bike Aid ikinci, Belarus’tan Minsk Cycling Club üçüncü sıraya yerleşti.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı İrfan Çelik, ödül töreninde yaptığı konuşmada, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Vekili Mehmet Açıkgöz de bisiklet turunun Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin tanıtımına katkı sunduğunu belirtti. Açıkgöz, GAP İdaresi olarak bölgenin kalkınmasının yanı sıra tanıtımına da destek olmaya çalıştıklarını vurgulayarak, “Bu tur Mardin’den başlayarak, Şanlıurfa, Kilis ve Gaziantep ile devam etti. Organizasyon, bölgemizin tanıtımına büyük katkı sağlayacak. Bölgemiz, dünyanın en özel alanlarından biri. Göbeklitepe, Zeugma ve daha sayamadığım birçok eserleriyle özel bir alan. Turizm potansiyeli yüksek. Bu güzel eserlerimizi dünya kamuoyuyla tanıştırmaya vesile olacağımıza inanıyorum. Bu organizasyonun bölgemizde gerçekleşmesine katkı sunan herkese teşekkür ederim.” şeklinde konuştu. 

Konuşmaların ardından dereceye giren sporculara madalya ve ödülleri verildi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!