Bizimle iletişime geçin
Cyclist Türkiye Tüm D&R Mağazalarında!

Editoryal

SHIMANO TIAGRA KOMPONENTLERİ GELİŞTİRİLEN HİDROLİK FREN SİSTEMİ İLE GÜNCELLENDİ

Shimano popüler grupseti Tiagra’nın güncellenmiş bir versiyonunu duyurdu. Yeni Tiagra özellikle yol bisikletine yeni başlayan bisikletseverlere gelişmiş bir sürüş deneyimi sunuyor.

Yeni fren vites kolları ve artıcılar (ST-4720-L/R), bir önceki ST-RS405 unitesinin yerini alıyor. Ve yeni Tiagra artık hidrolik disk frene olanak sağlamak için ince gövdeli Dura-Ace, Ultegra ve 105’in desen ve optimum bisiklet kontrolünü takip ediyor.

Manivela gövdesi içindeki Tiagra 10 vitesli vites değiştirme mekanizması aynı zamanda daha hızlı arka vites geçişleri sağlamak üzere geliştirilmiş, böylece sürücülerin sprint atarken ya da tırmanırken kasetten ihtiyacı olan ekstra dişliyi bulmasına olanak tanınıyor.

Opsiyonel ekstra seçenek özelliği, 105 ve Ultegra gibi yeni Tiagra’da mevcut. Söz konusu versiyon daha küçük ellere sahip sürücüler için daha kolay erişimli bir kol ile (ST-4725-L / R), daha özel ve ilham verici bir sürüş deneyimi sağlıyor.

Bu arada, TIAGRA FC-4700 iki aynakol yaprağı için daha düşük bir 48-34T ön dişli kombinasyonu ile geliyor; buna karşın 52-36T ve 50-34T aynakol dişli oranları da seçenekler arasında.

Düşük dişli oranları büyük ve küçük aynakol yaprakları arasındaki farkı aşağı çekiyor. Farkın kapanması elbette arka kasette ihtiyaç duyulan kompanzasyon kaymalarının sayısını azaltmak ve Tiagra’yı daha fazla sayıda sürücüye uygun hale getirmek amacıyla.

Son olarak, disk frenler için gerekli olan yeni 12mm E-THRU hub seti Tiagra’da da karşımıza çıkıyor. Uyumlu kadrolarla birleştirildiğinde, akslar jantların rijitliğini arttırıyor ve disk frenlerinin daha doğru hizalanmasına olanak sağlıyor. 10 ve 11 speed hub seti 28, 32 jant genişliğiyle, ayrıca disk frene özgü O.L.D., 110 ve 142mm’le de uyumlu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU 120 ŞEHİRDE EŞZAMANLI OLARAK YAPILACAK

Haberler

DUMOULIN’İN BU SEZON YARIŞLARA DÖNME OLASILIĞI DÜŞÜK

Haberler

BURSA’DAN YOLA ÇIKAN BİSİKLETÇİLER DOĞA İÇİN PEDALLIYOR

Haberler

FESTA2200 BİSİKLET FESTİVALİ

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!