Bizimle iletişime geçin

Haberler

MANZANA POSTOBON, DOPİNG SKANDALI NEDENİYLE 45 GÜN YARIŞAMAYACAK

Fotoğraf Getty Images Sport

55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nu takım klasmanında lider olarak tamamlayan Kolombiya ekibi Manzana Postobon, takım içerisindeki iki sporcunun 12 ay içinde yapılan yasaklı madde testlerinde pozitif çıkması sebebiyle 45 boyunca yarışlara katılamayacak.

UCI tarafından bugün yapılan açıklamada takım lisanslarının askıya alındığı bildirildi: “UCI Disiplin Komisyonu, takım içerisindeki iki sporcunun olumsuz test sonuçlarının bildirilmesini takip eden 45 günlük süreçte Kolombiyalı profesyonel kıta takımı Manzana Postobon’un lisanslarının askıya alınması ve bu süreçte (eğer varsa) uluslararası yarışlar da dahil hiçbir yarışa katılmaması kararı verildi.”

Takım içerisindeki doping skandalları ise Kolombiyalı bisikletçiler, Wilmar Andrés Paredes Zapata ve Juan José Amador Castano etrafında yoğunlaşıyor.

Wilmar Andrés Paredes Zapata’ya şubat ayında yarış dışı bir kontrol sırasında yapılan EPO testinin pozitif sonuçlandığı 5 nisan da UCI tarafından onaylandı.

Bir ay sonra takım arkadaşı 21 yaşındaki Juan José Amador Castano’ya yapılan testte ise yasaklı madde listesinde yer alan steroid boldenon maddesini kullandığı onaylanmıştı. Amador Castano, yasaklı madde kullandığını reddetti ancak devam eden iki doping davası takımın askıya alınması ile sonuçlandı.

Takım direktörü Alejandro Restrepo Echavarria, takım olarak karara saygı duyduklarını belirterek, “Son zamanlarda takımımızda yer alan profesyonel bisikletçilerin dahil olduğu olumsuz olaylar nedeniyle takımımız takvimde yer alan ulusal ve uluslararası yarışlara katılamayacak. Ne yazık ki sporda bizi çevreleyen bu problem ilerlememizi engelledi.” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

“ÇOK TERLEME YAVRUM HASTA OLURSUN”

Editoryal

AHMET ÖRKEN, KORONAVİRÜS MÜCADELESİNE DESTEK OLUYOR

Haberler

BİSİKLETLİ MACERALARINIZI KAYIT ALTINA ALIN | EN İYİ AKSİYON KAMERALARI

Editoryal

MAKSİMUM NABIZ ÇIKMAZI

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!