Bizimle iletişime geçin
Cyclist Türkiye Tüm D&R Mağazalarında!

Haberler

MANZANA POSTOBON, DOPİNG SKANDALI NEDENİYLE 45 GÜN YARIŞAMAYACAK

Fotoğraf Getty Images Sport

55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nu takım klasmanında lider olarak tamamlayan Kolombiya ekibi Manzana Postobon, takım içerisindeki iki sporcunun 12 ay içinde yapılan yasaklı madde testlerinde pozitif çıkması sebebiyle 45 boyunca yarışlara katılamayacak.

UCI tarafından bugün yapılan açıklamada takım lisanslarının askıya alındığı bildirildi: “UCI Disiplin Komisyonu, takım içerisindeki iki sporcunun olumsuz test sonuçlarının bildirilmesini takip eden 45 günlük süreçte Kolombiyalı profesyonel kıta takımı Manzana Postobon’un lisanslarının askıya alınması ve bu süreçte (eğer varsa) uluslararası yarışlar da dahil hiçbir yarışa katılmaması kararı verildi.”

Takım içerisindeki doping skandalları ise Kolombiyalı bisikletçiler, Wilmar Andrés Paredes Zapata ve Juan José Amador Castano etrafında yoğunlaşıyor.

Wilmar Andrés Paredes Zapata’ya şubat ayında yarış dışı bir kontrol sırasında yapılan EPO testinin pozitif sonuçlandığı 5 nisan da UCI tarafından onaylandı.

Bir ay sonra takım arkadaşı 21 yaşındaki Juan José Amador Castano’ya yapılan testte ise yasaklı madde listesinde yer alan steroid boldenon maddesini kullandığı onaylanmıştı. Amador Castano, yasaklı madde kullandığını reddetti ancak devam eden iki doping davası takımın askıya alınması ile sonuçlandı.

Takım direktörü Alejandro Restrepo Echavarria, takım olarak karara saygı duyduklarını belirterek, “Son zamanlarda takımımızda yer alan profesyonel bisikletçilerin dahil olduğu olumsuz olaylar nedeniyle takımımız takvimde yer alan ulusal ve uluslararası yarışlara katılamayacak. Ne yazık ki sporda bizi çevreleyen bu problem ilerlememizi engelledi.” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU 120 ŞEHİRDE EŞZAMANLI OLARAK YAPILACAK

Haberler

DUMOULIN’İN BU SEZON YARIŞLARA DÖNME OLASILIĞI DÜŞÜK

Haberler

FESTA2200 BİSİKLET FESTİVALİ

Editoryal

BİSİKLET DÜNYASI BJORG LAMBRECHT’İN YASINI TUTUYOR

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!