Bizimle iletişime geçin

Haberler

BİSİKLET DÜNYASI BJORG LAMBRECHT’İN YASINI TUTUYOR

5 Ağustos 2019 tarihi, bisiklet tarihine sert bir iz bıraktı. Tour de Pologne’nun üçüncü etabında düşerek ağır yaralanan Lotto Soudal’in 22 yaşındaki genç bisikletçisi Bjorg Lambrecht, hastaneye ulaştırılmasının ardından hayatını kaybetti.

Pro pelotonun umut vadeden Belçikalı genç bisikletçisi Bjorg’ün yarış sırasında bisikletten düşerek beton bir menfeze çarptığı belirtiliyor. Polonya Turu’nun üçüncü etabında meydana gelen kaza sonrası ambulansla hastaneye kaldırılan Bjorg’un durumuyla ilgili olarak yarış organizatörleri tarafından çeşitli açıklamalar yapıldı.

Kaza sonra yarışın resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, “Olay yerinde yapılan müdahaleleri takiben hastaneye ulaştırılması için helikoptere ihtiyaç duyan Lotto-Soudal’dan Bjorg Lambrecht’in, ciddi bir kaza geçirdiğini üzülerek bildirmek durumundayız. Daha fazla bilgi edindiğimizde mutlaka paylaşıyor olacağız ancak şu an yalnızca çok ciddi bir şey olmamasını ve hızlıca iyileşmesini diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Sonrasında ise takımı Lotto-Soudal tarafından hastaneye ambulansla nakledildiği onaylanan genç bisikletçinin yaşam fonksiyonlarının, doktorların müdahalesi ile geri geldiğine dair ‘resmi olmayan’ bir açıklama daha yapıldı.

Aynı günün ilerleyen saatlerinde ise Bjorg Lambrecht’in takımı Lotto Soudal tarafından, herkesin korkularını haklı çıkaran bir açıklama geldi. Saat 18.00 sularında yapılan açıklamada, genç bisikletçinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Belçikalı ekip tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklama şöyleydi: “Bjorg’un arkadaşları, ailesi ve takımı için en büyük trajedilerden biri yaşandı. Huzur içinde uyu Bjorg…”

Olayın ardından pek çok bisiklet takımı ve sporcu, sosyal medya üzerinden genç bisikletçinin ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileyerek üzüntülerini dile getirdi.

CCC takımı; “CCC ekibi olarak Bjorg Lambrecht’in ölüm haberini almış olmaktan dolayı büyük üzüntü duyuyoruz. En derin duygularımızla Bjorg’un ailesine, arkadaşlarına ve tüm Lotto-Soudal ekibine başsağlığı diliyoruz” dedi.

Dünya şampiyonu Alejandro Valverde ise “Kısa zamanda çok büyük potansiyel gösteren genç bisikletçi Bjorg’u kaybetmiş olmaktan dolayı derin üzüntü duyuyorum. Ailesine, arkadaşlarına ve ekibine en derin başsağlığı dileklerimi sunuyorum” dedi.

Valverde’nin takımı Movistar da özel bir başsağlığı mesajı paylaştı: “Hayat bazen adil olmuyor. Çok gençti ve yapacak daha pek çok şey vardı. Tüm kalbimiz Bjorg Lambrecht’in ailesi, yakınları ve Lotto-Soudal ekibi ile birlikte. Huzur içinde yatsın..”

Britanyalı ekip INEOS takımından gelen açıklamada; “INEOS ekibindeki herkesin düşünceleri, Bjorg’un ailesi, arkadaşları ve Lotto-Soudal ile birlikte. Huzur içinde yatsın” denildi.

Tour de Pologne’nun üçüncü etabını galibiyetle tamamlayan Bora-hansgrohe ekibinden Pascal Ackermann ise “Bugün, yarışın sonucu önemli değil. Bu trajik haberi duyduğumda harap oldum ve kişisel olarak en derin başsağlığı dileklerimi Bjorg Lambrecht ailesine ve Lotto-Soudal ekibindeki herkese göndermek istiyorum” dedi.

Deceuninck – Quick-Step patronu Patrick Lefevre ise “Hüznümü ifade edecek kelime yok. Takım arkadaşlarına ve ailesine başsağlığı diliyorum” ifadelerini paylaştı.

Astana ekibinden gelen açıklamada, “ Çok büyük bir trajedi ve üzüntümüzü ifade edecek kelimeleri bulmak gerçekten çok zor. Bjorg Lambrecht çok genç ve yetenekli bir bisikletçiydi. Ailesine ve tüm Lotto-Soudal ekibine en derin başsağlığı dileklerimizi ifade etmek istiyoruz” denildi.

Polonya Turu’nun bugünkü dördüncü etabında ise takımlar,  genç bisikletçiyi anmak için kollarına siyah bantlar takarak yarıştı. Ayrıca Bjorg’un anısına 173 kilometre olan yarış parkuru 133 kilometreye düşürüldü ve genç bisikletçinin ekibi Lotto-Soudal, yarışın başından itibaren pelotonun en önünde yer aldı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!