Bizimle iletişime geçin
Cyclist Türkiye Tüm D&R Mağazalarında!

Haberler

SINIRSIZ ENERJİLİ ELEKTRİKLİ BİSİKLET: NUA ELECTRICA

Merkezi Barselona’da bulunan bisiklet üreticisi Nua, benzerlerinin yanında pek çok özelliklere sahip olan yeni elektrikli bisikletini duyurdu. Nua Electrica ismi verilen elektrikli bisiklet, kendi kendini şarj edebiliyor ve harici bir kaynağa ihtiyaç duymuyor. Elbette kullanım koşulları önemli olsa da Nua, bisiklet için “sınırsız enerjili” olarak bahsediyor.

Nua Electrica, aslında normal bir bisiklet gibi görünüyor. Bisikletin tüm donanımı titanyum kullanılarak oluşturulmuş ve toplamda 13 kilogram. Arka tekerleğinde bir mekanizma bulunan bisiklet, buradaki mekanizma yardımıyla yönetiliyor. Bu mekanizma aslında bisiklet için motor ve akü görevi görüyor, bu motora da Zehus Bike+ ismi veriliyor. Zehus Bike+, bisiklete 250 W gücünde bir motor sunuyor ve 160 W gücünde bir pil içeriyor. Bunun haricinde sensörler ve bluetooth bağlantı sistemi barındırıyor. 

Bu mekanizma yardımıyla bisiklet için gerekli olan her şey kontrol edilebiliyor. Akıllı telefonlarınıza yüklemiş olduğunuz uygulama yardımıyla bisikleti yönetebiliyorsunuz. Uygulama, 6 farklı modda bisikletini kullanabilmenize imkan tanıyor. Kullanıcı, araziye en uygun modu seçiyor ve bisiklet o moda göre çalışıyor.

Sensörlerin yardımıyla yokuş yukarı çıkarken yardımcı oluyor, durduktan sonra yeniden hareket edebilmeniz için otomobillerde bulunan ‘yokuş kalkış desteği’ne benzer bir sistemle de destekleniyor. Yokuş aşağı inerken aşırı hızlanmayı da engelliyor. Bu modlardan en ilgi çekici olanı ise otomatik şarj modu. Bu mod, kullanıcı düz yolda giderken pili şarj edebiliyor. Şirketin iddiası ise bu modda kullanıcıların, enerji tükenme sorunu olmaksızın sınırsız olarak bisikletlerini kullanabilecek olmaları. 

Nua Electrica’nın özellikleri sadece bunlarla da sınırlı değil. Normal bisikletlerde kullanılan zincir sistemi bu bisiklette bulunmuyor. Bunun yerine daha sessiz ve kullanışlı olan bir kayış tercih edilmiş. Güvenliğin de düşünüldüğü Nua Electrica’da hırsızlık önleme kilitleri de bulunuyor. Bisikletin satış fiyatı ise 4 bin 500 dolar olarak belirlendi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSİKLETÇİNİN YAKIT ALTERNATİFLERİ VE GLİSEMİK ENDEKS

Editoryal

EUROBIKE 2019: ÖNE ÇIKAN ÜRÜNLER

Haberler

HAFTADA 3 ALTIN ANTRENMAN

Editoryal

GRAND PRIX VELO ERCİYES’TE ZAFER ONUR BALKAN’IN

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!