Bizimle iletişime geçin

Haberler

2019 SAKARYA MTB CUP SONA ERDİ

Cumhurbaşkanlığı himayesinde Sakarya’da düzenlenen Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) MTB Cup Maraton Serisi Bisiklet Yarışları tamamlandı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde “Temiz bir dünya için pedal çevir” sloganıyla düzenlenen ve üç gün boyunca devam eden etkinlik dün, 70 sporcunun mücadele ettiği yarışla sona erdi.

13 Eylül Cuma günü başlayan Uluslararası Sakarya MTB Cup’ın startını Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı verdi.

Organizasyonda 16 ülkeden 50 erkek, 14 ülkeden ise 20 kadın sporcu asfalt, kum ve çakıldan oluşan parkurda mücadele etti.

Üç gün süren mücadele sonunda elit erkeklerde Letonya’dan Martins Blums birinci, Rusya’dan Ivan Flatov ikinci ve Slovak sporcu Martin Haring üçünc sırada yarışı tamamladı.

Kadınlarda ise Avusturya’dan Laura Stigger birinciliği elde ederken Rusya’dan Guzel Akhmadullina ikinci ve Japonya’dan Miho Imai üçüncü oldu.

Dereceye giren porculara ödülleri, Vali Nayir, Başkan Yüce, Cumhurbaşkanlığı Proje Müdürü Ali Murat Önder, Küçükbakırcı ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, organizasyonla gelecek yıl Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde yapılacak Dağ Bisikleti Maraton Dünya Şampiyonası’nın provasını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yüce, ödül töreninin ardından yaptığı konuşmada, şehir olarak Dünya Şampiyonası’na en iyi şekilde hazırlandıklarını belirterek, “İnşallah 2020’de dünyanın gözü Sakarya’da olacak ve şehrimiz, muhteşem ev sahipliğiyle bu büyük organizasyonu en iyi şekilde gerçekleştirecek. Üç gün boyunca devam eden organizasyonlara katılan tüm sporculara ve sporseverlere teşekkür ediyor, derece elde eden sporcuları tebrik ediyorum.” diye konuştu.

30 kilometrelik bisiklet yolunu program dahilinde 60 kilometreye çıkaracaklarını ve yeni bisiklet yolları için gereken çalışmaları hayata geçireceklerini dile getiren Yüce, “Hayata geçirdiğimiz uygulamalarla, projelerimizle, hemşerilerimize de bisiklet kullanımını teşvik ediyoruz. Bisiklet denildiğinde dünya çapında marka şehir olma hedefimize çok önem veriyoruz.

2020 Dağ Bisikleti Şampiyonası öncesi ’Temiz bir dünya için pedal çevir’ sloganıyla gerçekleştirdiğimiz etkinlik şahsım ve şehrimiz için memnuniyet verici. Bu tarz etkinliklerin artması için çalışmalarımız sürecek.” ifadelerini kullandı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Salko Bisiklet ve BİSED Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Akgül Avrupa Bisiklet Endüstrisi Konfederasyonu (CONEBI) Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi

Uncategorized

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!