Bizimle iletişime geçin

Haberler

GRAND PRIX ERCİYES’TE GALİBİYET SHUMOV NIKOLAI’NİN OLDU

Kayseri’deki uluslararası yarış serisinin üçüncüsü olan ve Develi Cumhuriyet Meydanın’dan startı verilen 144 kilometrelik Grand Prix Erciyes yarışı tamamlandı. 10 ülkeden 150 sporcunun yarıştığı müsabaka sonunda birinci, Beyaz Rusya’dan Shumov Nikolai olurken Salkano Sakarya BB’den Onur Balkan ikinci ve takım arkadaşı Ahmet Örken üçüncü oldu.

Yarış sonrası konuşan Ahmet Örken, “Ülkemizde Uluslararası alanda olimpiyatlar için puan topladığımız müsabakalar bizim için çok önemli. Şu anda olimpiyatlara 1 sporcu garanti olarak gidiyor, biz bisiklet branşında 2 sporcunun gitmesi için mücadele veriyoruz. Bugün 2. ve 3. olduk Salcano Sakarya BB olarak takım arkadaşlarımız bizlere çok yardımcı oldular.

Zorlu bir parkurdu ancak zaten genel olarak Erciyes’te çok kamp yapıyoruz. Bu yüzden yarışın gerçekleştiği Develi’yi ve yollarını biliyoruz. O sebeple biraz avantajlıydık. Ülkemizin tanınması açısından da çok iyi bir müsabaka olduğunu düşünüyorum. Şimdilik olimpiyatlar için çok iyi puanlar topladık. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye de destekleri için çok teşekkür ediyoruz. Bizleri her zaman destekliyor ve sahip çıkıyor. Kendilerine çok çok teşekkür ediyoruz” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!