Bizimle iletişime geçin

Haberler

PEUGEOT’DAN ELEKTRİKLİ DAĞ BİSİKLETİ: EM01 FS POWERTUBE

Peugeot’nün yeni elektrikli dağ bisikleti “eM01 FS PowerTube”, Fransa’nın Fréjus ve Roquebrune-sur-Argens kentinde düzenlenen dağ bisikleti fuarı Roc d’Azur’da tanıtıldı. Tam süspansiyonlu olarak satışa sunulacak olan elektrikli dağ bisikleti, şimdiden bisikletseverlerin dikkatini çekmeyi başardı.

Saatte 25 km/s hızla 140 km menzil sunan bisiklet, kadro içerisinde entegre edilen Bosch’un 625 Wh ve 75 Nm tork üretebilen XC elektrik ünitesiyle Peugeot’nun elektrikli dağ bisikleti yelpazesindeki en uzun menzilli model olarak geliyor. 25 km/s hıza kadar aktif destek sağlayacak olan bu motorun destekçisi ise 62 Wh‘lık batarya paketi olacak.

Arka ve ön bölümde ABD menşeili üretici Rockshox tarafından geliştirilen sistemine yer verilen eM01 FS PowerTube’da 29 inçlik jant seti kullanılıyor. Böylece eM01 FS PowerTube, arazi koşullarında ve engebeli yollarda maksimum performans vadediyor.

Peugeot Cycles’ın takım menajeri Vincent Ancelin, eM01 FS PowerTube’un Peugeot Bisiklet’in tasarım ofisindeki uzmanlar tarafından özel olarak geliştirilen hafif bir kadroya sahip olduğunu belirterek, “Maksimum performans için bisikleti, Rockshox süspansiyon sistemiyle donattık. Ayrıca bisikletin arazi yeteneklerini artırmak için 29 inç jantlarla tamamladık” dedi.

Şu an için satış tarihi ve fiyatına dair net bir bilgi verilmemiş olmakla birlikte Peugeot eM01 FS PowerTube, önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde beş farklı versiyonuyla Avrupa’da satışa sunulacak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!