Bizimle iletişime geçin

Haberler

ULUSLARARASI ANTALYA BİSİKLET FESTİVALİ

Türkiye’nin en önemli turizm merkezilerinden olan ve sportif aktiveleriyle adından söz ettiren Kemer, 17-20 Ekim tarihleri arasında, Türkiye ve yurt dışından gelecek bisiklet severleri ağırlayacak. Bu yıl sekizincisi düzenlenecek Uluslararası Antalya Bisiklet Festivali’nde bir araya gelecek bisikletliler, üç gün boyunca Kemer’in tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetmek için pedal çevirecek. Festivalde bisikletliler, Akdeniz’in mavi sularının yanı sıra Toros Dağları’nın yeşillikleri içinde çadırlı kamp yapma imkanı da bulacak.

Antalya Valiliği, Kemer Kaymakamlığı ve Kemer Belediyesi’nin destekleriyle Antalya Bisiklet Festivali Derneği (ANBİFED) tarafından organize edilen festival kapsamında, tur boyunca Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı ekipleri güvenlik desteği verecek. Festivalde, olası kazalara karşı ambulans da bisikletlileri takip edecek.

Türkiye’nin yanı sıra İsviçre, İran ve Rusya’dan gelecek bisikletliler Kemer’in tarihi ve doğal güzellikleri olan Phaselis, Göynük Kanyonu, Alacasu Koyu ve antik çağdan günümüze kadar sağlam kalan Taş Köprü’yü ziyaret edecek. Geçmişten günümüze taşınan kültürel değerleri yerinde görmek amacıyla düzenlenen etkinlikte, bisikletin çevre dostu işlevi, alternatif bir ulaşım ve turizm aracı olarak da benimsenmesinin de amaçlandığı belirtildi.

Festivalle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!