Bizimle iletişime geçin

Haberler

IAN GARRISON, YENİ SEZONDA DECEUNINCK-QUICKSTEP’TE

 Ulusal zamana karşı şampiyonu 21 yaşındaki Amerikan bisikletçi Ian Garrison, Deceuninck-Quickstep ile 2021’e kadar sürecek bir sözleşme imzaladı. Üç yıldır Eddy Merckx’in oğlu Axel Merckx’in takım direktörü olduğu profesyonel kıta takımı Hagens Berman Axeon’da yarışan Garrison, geçtiğimiz ay Yorkshire’da gerçekleşen dünya şampiyonasının zamana karşı etabında, 23 yaş altı kategorisinde gümüş madalyanın sahibi olmuştu.

Belçikalı World Tour ekibine henüz 21 yaşında katılan genç yetenek, anlaşmanın ardından çok heyecanlı olduğunu belirtti. “Bu seviyedeki bir takıma geçmek inanılmaz bir fırsat. Wolfpack’in uzun süredir hayranıydım ve yarışları izlerken her zaman takımda yer almanın hayalini kurardım. Bu yüzden bu ekibin parçası olduğum için çok heyecanlıyım.”

“Henüz 21 yaşındayım ve hala çok gencim. Bu sporda uzun bir kariyere sahip olmak istiyorum. Deceuninck – Quick-Step’in genç yeteneklere yardımcı olarak ilerlemelerini sağlaması ve benden en iyisini alabileceklerine olan güvenim, bu kararı vermemde çok etkili oldu.”

Deceuninck – Quick-Step’in takım direktörü Patrick Lefevere, “Kadromuza yeni bir genç yetenek dahil etmiş olmaktan dolayı çok mutluyum. Gelişmesine yardımcı olabileceğimiz potansiyelleri her zaman aramaya devam ediyoruz. Ian zaten en iyilerle rekabet edebileceğini gösterdi. Yine de biz daha da güçlü olması için yardımcı olacağız. Böyle genç bir yaşta zamana karşı şampiyonu olması onun yetenekli olduğunun ve işine bağlılığının bir göstergesi. Onunla çalışmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Bisiklet sürerek büyüdüğünü anlatan Garrison, şimdi hayalini kurduğu takımda yer alacağı için heyecanlı olduğunu ve üç yıl boyunca bisiklet kariyerinde onu destekleyerek bir World Tour takımında yer almasını sağlayan Hagens Berman Axeon’a da teşekkürlerini ilettiğini bildirdi.

“Yaz aylarında Tour de France izlemeyi çok severdim ve Deceuninck – Quick-Step ile ilgili her şeyi bilirdim. Ne kadar özel bir takım olduğunun farkındaydım ve şimdi sonraki iki yıl için onlarla aynı formayı taşıyacağım için inanılmaz heyecan bir içindeyim.”

“Ek olarak, Hagens Berman Axeon’daki herkese bana inandıkları ve iyi bir sporcu olmam için beni her an destekleri için teşekkürlerimi sunmak istiyorum.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!