Bizimle iletişime geçin

Haberler

QUINTANA, FRANSA TURU’NDA OLMAYI VADEDİYOR

Nairo Quintana, yeni takımı Arkea  – Samsic ile WorldTour’da olmasa dahi gelecek yıl Tour de France’da olacağına söz verdi. UCI bugün yaptığı açıklamada, 2020-2022 için WorldTour lisansı almaya hak kazanan 19 takımın ismini duyurdu. Lisans başvurusunda bulunan Arkea-Samsic’in listede yer almaması dikkat çekti.

Kolombiya’da gerçekleşecek bir gran fondo etkinliği öncesinde konuşan Nairo Quintana yeni takımı, UCI’ın WorldTour takım listesinde yer almıyor olsa dahi gelecek yıl mutlaka Tour de France’da olacağının garantisini verdi.

Quintana, “Şu anda bunun hakkında çok fazla konuşmayacağım, ama herkese Tour de France’da olacağımıza dair teminat verebilirim” dedi. “Takımdan ve yeni sözleşmeden dolayı çok memnunum ve takımın WorldTour’daki diğer birçok takımdan daha organize ve iyi yapılandırılmış olduğunu söyleyebilirim.”

Kolombiyalı bisikletçi, gelecek yıl Tour’da, sekiz sezon yarıştığı WorldTour takımı Movistar yerine Fransız ekibi Arkea – Samsic ile olacağı için endişe etmediğini bildirdi. WorldTour lisansına sahip olmayan takımlar, büyük turlarda yer alabilmek için organizasyona davet edilmeyi bekleyecek. Fakat Quintana, Fransız ekibinin Tour’da yer alacağına inandığını belirtti.

29 yaşındaki Kolombiyalı, sezon başında, Ocak ayında, Tour de San Juan’da ve Şubat ayındaki Kolombiya Turu’nda yarışacağını da doğruladı.

 “Sezon hakkında daha fazla şey söyleyemem. Ancak şunu söyleyebilirim ki benim için iyi oldukça iyi bir sezon olacak ve benim için en iyisi olacak organizasyonlarda yer alacağım” diyen Quintana, Movistar’da geçirdiği yıllar hakkında da konuştu.

“Herkes olanlardan bahsediyor, ancak gerçeği bilenler sadece içimizdekiler” dedi. “Sekiz yıldır içinde bulunduğum Movistar’a her zaman minnettar olacağım. Movistar’ın renkleri ile çizgiyi geçmek her zaman bir onurdu. Acı çektim, ağladım ve inanılmaz şeyler yaşadım ancak yine de bu takımda geçirdiğim sekiz yıl, spor kariyerimin en önemli sekiz yılıydı.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Konya’da Georgios Bouglas podyum gördü

Haberler

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başlıyor

Haberler

Decathlon ile #Sporadevam – Bisiklet için depolama çözümleri

Editoryal

Pandemide hediye edilen bisiklet ekmek kapısı oldu

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!