Bizimle iletişime geçin

Haberler

İŞİTME ENGELLİLER DÜNYA ŞAMPİYONASI GAZİANTEP’TE

İşitme Engelliler Türk Milli Takımı

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 28 Ekim-3 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek İşitme Engelliler Dünya Şampiyonası’nda 12 ülkeden 39 sporcu Gaziantep’te mücadele edecek.

Bugün başlayan şampiyonada Türkiye’nin yanı sıra ABD, Brezilya, Çekya, Yunanistan, Hollanda, Macaristan, Polonya, Rusya, Slovakya, Zambiya ve Ukrayna’dan sporcular 35, 65 ve 100 kilometrelik parkurlarda pedal çevirecek.

Farklı medeniyetlerden gelen sporculara ev sahipliği yapacak olan Gaziantep, sporun birleştirici gücüyle örnek olmayı amaçlıyor. Dünya İşitme Engelliler Bisiklet Şampiyonası’nın Gaziantep’teki bisiklet kullanımının artmasına da katkı sağlaması hedefleniyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Zekeriya Efiloğlu yaptığı açıklamada, bugüne kadar önemli faaliyetler gerçekleştirdiklerini, en özelinin ise Dünya İşitme Engelliler Bisiklet Şampiyonası olacağını söyledi.

Efiloğlu, farklı ülkelerden sporcuları Gaziantep’te ağırlayacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, şöyle devam etti:

“Böyle bir organizasyon Türkiye’de ilk kez Gaziantep’te yapılacak, bu da bizleri çok mutlu ediyor. Dünya İşitme Engelliler Bisiklet Şampiyonası’nda 12 ülkeden 39 sporcumuz yer alacak. Çok güzel faaliyetlerimiz olacak. Farklı etaplarda yarışlarımız olacak. Puanlı 35, 65,100 kilometre tur yarışları olacak. Bütün bunlar Gaziantep’i sanırım bisikletin başkenti haline getirecek.”

Şampiyonayla bisiklet kullanımın da arzu edilen seviyeye ulaşmasına katkı sağlamak istediklerini aktaran Efiloğlu, şöyle konuştu;

“Bu ve buna benzer organizasyonlar çığdan kopmuş bir kar tanesi gibi büyüdükçe kocaman hale gelecektir. Bu farkındalığın artarak devam etmesi gerekiyor. Sporun dili bütün ülkelerde aynıdır. Evrensel ve birleştirici ruhuyla güzel neticeler alırız diye düşünüyoruz. Engellilerin başardığı o kadar güzel şeyler var ki. Onların hepsi birer kahraman ve hepsi başımızın tacıdır.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!