Bizimle iletişime geçin

Haberler

STRAVA’DAN HARİTA GÜNCELLEMESİ

Sporcuların sıklıkla kullandığı uygulama Strava, harita görünümünü güncelledi. Harita uygulaması Mapbox ile işbirliğine giderek güncellemeyi yayınlayan uygulama, mevcut harita görünümüne koşucu ve bisikletçiler için özel ayrıntılar ekledi. Özel harita uygulaması Mapbox ile birlikte çalışan Strava haritalama uygulamasını yükselti, rota, parkur bilgileri gibi özel detayların daha fazla görünür olacağı şekilde geliştirdi.

Strava CEO’su James Quarles; “Daha fazla parkur detayı ve geliştirilmiş GPS dataları ile daha estetik bir görünüme sahip bu güncellemeyi, kullanıcılarımızla paylaşmaktan dolayı heyecanlıyız. Birlikte çalıştığımız Mapbox, haritalama konusunda lider bir uygulama ve küresel Strava topluluğumuza özel olarak oluşturduğu harita uygulaması gerçekten heyecan verici” şeklinde konuşurken Strava’nın yeni harita uygulamasının araçlar için hazırlanan haritalama uygulamasından uzak ve daha fazla sportif detaylar içeren, kullanıcıya yönelik bir uygulama olarak geliştirildiğini vurguladı.

Harita uygulamasının geliştiricisi MapBox’ın CEO’su Eric Gundersen ise “ Strava ile çalışarak dünyanın neresinde olursa olsun Strava deneyimini bir üst seviyeye taşıdığımıza inanıyoruz. Yeni harita uygulaması gerçekten muhteşem çünkü, hem daha iyi bir görünüme hem de parkur ve rotalara dair detaylı bilgiler içeriyor. Kullanıcıların yeni yerler ve mevcut rotalarındaki farklı detayları keşfedebilecekleri bu güncellemeyi Strava topluluğu ile paylaşıyor olmaktan dolayı mutluyuz” dedi.

Geçtiğimiz haftalarda yeni bir güncelleme ile doğrudan Bluetooth ve ANT+ özellikli bağlantıları desteklemeyi bıraktığını açıklayan Strava, güncellemeden Garmin, Polar, Wahoo gibi cihazlarla Strava’ya veri girişinde bulunan kullanıcıların etkilenmeyeceğinin altını çizmişti. Bu güncelleme ile doğrudan Strava üzerinden kayıt yapan kullanıcılarını üzen Strava, bu yeni geliştirme ile kullanıcıları bir nebze mutlu edeceğe benziyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!