Bizimle iletişime geçin

Haberler

ALTINDAĞLI KADINLARIN ‘BİSİKLET GÜNÜ’

Ankara Altındağ Belediyesi Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi üyeleri, Bisiklet Parkı’nda düzenli olarak bisiklet sürmeye başladı. Kadınlara bisiklet kullanma alışkanlığı kazandırmayı amaçlayan ve Altındağ Belediyesi tarafından yapılan Bisiklet Parkı’nda haftanın belirli günlerinde kadınlara bisiklet eğitimi de veriliyor. 18 bin metrekare büyüklüğündeki parkta kadınlar çocuklarıyla birlikte bisiklet sürebiliyor.

Bisiklet sürmenin hem fiziksel hem de psikolojik olarak sağlığa çok faydası olduğunu belirten Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, “Hareketsizliğe bağlı olarak diyabetten kalp rahatsızlığına kadar birçok rahatsızlık ortaya çıkıyor. Altındağlı vatandaşlarımızın fiziksel aktivitesinin yürümeyle başlayıp, bisikletle devam ettirmesine destek olmaya gayret ediyoruz.

Hareketsizlikle mücadeleyi önemsiyoruz. Bisikletin yaygınlaşması ve sağlık sorunlarına dikkat çekmek amacıyla bu tür projeler geliştiriyoruz. Bisiklete binme ve fiziksel aktivite alışkanlığının kazanılması sağlığımız için çok önemli” dedi. Başkan Balcı, herkesi Karapürçek’te bulunan Bisiklet Parkı’ndan faydalanmaya çağırdı.

Bisiklet Parkı’nda bisiklet sürenlerden Aydınlıkevler Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi üyesi Rukiye Soylu, “Bisiklet sürmeyi çok seviyorum. Küçükken de çok severdim ama o zaman bisikletimiz yoktu. Şimdi Altındağ’da hem bisiklete binecek yerimiz var hem de bize özel bisikletler var. Altın günlerinde pasta börek yemeye son. Bundan sonra her gün bisiklet günü” şeklinde konuştu.

Bisiklet sürmenin psikolojik olarak da kendilerine çok iyi geldiğini belirten Fatma Koca ise “Bu güzel havayı bisiklet sürerek değerlendiriyoruz. Çocuklar gibi eğleniyoruz. Evde oturup kilo almak yerine hareket ediyoruz, sağlıklı yaşıyoruz. Bize bu imkanları sunan herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSAN MİTHRA ULTEGRA İNCELEMESİ

Bisikletler

SALCANO SAKARYA TRANSFERE DEVAM EDİYOR

Editoryal

BİSİKLETLİ BİR COĞRAFYA KİTABIYDI FİKRET ALBAY

Editoryal

DECATHLON İLE #SPORADEVAM | TRAİNER ANTRENMANLARINI KEYİFLİ KILACAK ÖNERİLER

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!