Bizimle iletişime geçin

Haberler

SAMSUN’DA ÖĞRETMENE SAYGI TURU

Samsun Atakum’da  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atakum Kaymakamlığı, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği desteğiyle düzenlenen Öğretmene Saygı Atakum Bisiklet Şenliği düzenlendi. Adnan Menderes Bulvarı’nda gerçekleştirilen turda yüze yakın öğretmen ve vatandaş, eğitimciye şiddete dikkat çekmek ve Öğretmenler Günü’nü kutlamak için pedal çevirdi. Çobanlı İskelesi önünden başlayan bisiklet turu, Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi önünde son buldu.

Etkinlikte konuşan Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, öğretmenlerin kendi günlerinde özgürce eğlenmelerini sağlamak istedikleri belirterek, “Biz bu yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü çok farklı ve öğretmenlerimize yakışır bir şekilde kutlamaya çalıştık. Sadece bir güne sıkışan bir gün değil tüm hafta boyunca özellikle 22-24 Kasım tarihleri arasında yoğunlaşacak şekilde etkinlikler düzenlemek istedik. Öğretmenlerimizin kendi günlerinde gönüllerince eğlenmelerini sağlamaya çalıştık” dedi.

Öğretmene karşı şiddete karşı dikkat çekmek için böyle bir organizasyon düzenlendikleri ifade eden Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik ise “Şu an toplumumuzda öğretmene karşı şiddet gündemde. Bizler de öğretmenler olarak bu konuya dikkat çekmek istedik. Bütün toplumun, velilerimizin ve öğrencilerimizin öğretmenlere karşı saygıda bulunmasını istiyoruz” şeklinde konuşarak turun amacına dikkat çekti.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!