Bizimle iletişime geçin

Haberler

UCI, 2020 YARIŞ TAKVİMİNİ YENİLEDİ

UCI, 2020 etkinlik takvimini hem yol hem dağ klasmanlarında bir kez daha yeniledi. Buna göre Türkiye’nin yol bisikletinde geçtiğimiz günlerde Tour of Antalya’nın dahil edilmesiyle beş olan yarış sayısı 29’a çıkarken dağ bisikletinde ise yenilenen takvimde 35 müsabaka yer aldı.

Yol bisikletinde 19 Ocak 2020’de Gran Prix Antalya ile başlayan yarış takvimi şu an için 6 Eylül 2020’de Kayseri Erciyes’te koşulacak Grand Prix World’s High Altitude ile sona eriyor.

Yarışların konum olarak Alanya, Antalya, Kayseri ve Kapadokya ağırlıklı olduğu takvimde,  bu yıl 2.1 kategorisinde düzenlenecek olan Tour of Antalya ve ProSeries kapsamında koşulacak olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu haricindeki tüm yarışlar 1.2 kategorisinde gerçekleştirilecek. Takvimde ayrıca elit erkek kategorisi için 16 yarış yer alırken elit kadınlarda ise 13 yarış bulunuyor.

Dağ bisikletinde ise yenilenen takvimde 35 müsabaka bulunuyor. 20 Şubat 2020’de Velo Alanya Stage Race ile başlayan takvim, 18 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşecek Alanya Banana MTB Cup ile son buluyor. Takvimin en dikkat çeken etkinliği ise 26-27 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek olan UCI Dağ Bisiklet Maraton Dünya Şampiyonası. Ülkemizin ilk kez 2020’de ev sahipliği yapacağı dünya şampiyonası Sakarya’da koşulacak.

2020 UCI Yol Bisikleti Yarış Takvimi

2020 UCI Dağ Bisikleti Yarış Takvimi

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSİKLET VE PANDEMİ DÖNEMİ PSİKOLOJİSİ

Editoryal

“ÇOK TERLEME YAVRUM HASTA OLURSUN”

Editoryal

BORIS JOHNSON, ÜLKESİNDE BİSİKLETİN YAYGINLAŞTIRILMASI KONUSUNDA “ISRARCI” DAVRANIYOR

Haberler

AHMET ÖRKEN, KORONAVİRÜS MÜCADELESİNE DESTEK OLUYOR

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!