Bizimle iletişime geçin

Haberler

MERIDA, BAHREYN EKİBİNİN İSİM SPONSORLUĞUNA SON VERDİ

Tayvan merkezli bisiklet üreticisi Merida, 2017’den bu yana isim sponsoru olduğu Bahreyn takımının unvan sponsoru olmayı durdurduğunu açıkladı. Ekibe bisiklet ve ekipman sağlamaya devam edeceğini belirten Merida, 2020’de WorldTour ekibinin isim sponsoru olmayacak.

Bundan önce dört yıl boyunca Lampre-Merida ekibine sponsor olarak isim veren sonrasında ise 2017 sezonunda Prens Nasser bin Hamad Al Khalifa tarafından Bahreyn ekibi ile sponsorluk başlatan Merida, WorldTour ekibiyle son üç yılda özellikle Vincenzo Nibali ile Il Lombardia, Milan-San Remo, Giro d’Italia ve Vuelta a España gibi önemli yarışlarda büyük zaferler gördü.

Bunun yanında 2020 yılında, Britanyalı otomotiv firması McLaren’ın takımın isim sponsoru olacağı da belirtildi. Böylece yeni sezonda WorldTour ekibini, Bahreyn-Merida yerine Bahreyn-McLaren ismiyle izleyebiliriz.

Sponsorluğun sona erdirilmesinin ardından konuyla ilgili konuşan Merida Pazarlama Direktörü Andreas Rottler, “Son üç yılda birlikte elde ettiklerimizle gurur duyuyoruz. İlk sezondan itibaren bu ekibin bir parçası olmak ve daha en başında iki Büyük Tur podyumu görerek bu başarı dolu sürecin içerisinde yer almak harika. Pelotonun en iyi takımlarından biriyle olmak büyük bir sorumluluk olduğu kadar büyük bir onur da ayrıca” dedi ve marka olarak yeri rollerinin ne olacağını merakla beklediklerinin altını çizdi.

Geçtiğimiz günlerde Mark Cavendish’i ekibe dahil eden Bahreyn, 2020’de yine Merida bisikletlerle yarışmaya devam edecek. Ekip yine Scultra, Reacto ve Warp modellerini kullanacak.

Merida, ürünlerini geliştirmek için genellikle spor otomobiller üreten McLaren’in teknik uzmanlığına başvuracaklarını da bildirdi.

McLaren’in ProCycling bölümü genel müdürü John Allert, “Merida’nın ekipmanlarındaki gelişimi ilerletmek adına teknolojiyi kullanmadaki arzusu bizim bakış açımızı yansıtıyor ve Bahreyn ekibiyle üç yıldır süren başarılı ortaklıkları da yaklaşımlarının kalitesini ortaya koyuyor” şeklinde konuşarak oluşacak olan yeni işbirliği ile daha parlak bir geleceğin kendilerini beklediğini belirtti.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!