Bizimle iletişime geçin

Haberler

TURUNCU PEDALŞÖRLER, KADINA YÖNELIK ŞİDDETE KARŞI PEDAL ÇEVİRDİ

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında bu yıl ikincisi düzenlenen Turuncu Pedalşörler Bisiklet Sürüşü, 30 Kasım 2019’da Kalamış’da yapıldı.

Kadına yönelik şiddete karşı mücadele eden ünlüler, gönüllüler ve uzmanlar bu yıl da pedal başında buluştu. 30 Kasım Cumartesi günü Kalamış Parkı ile Şaşkınbakkal Işıklar arası gerçekleştirilen bisiklet sürüşünde, Turuncu Pedalşörler günün rengi olan turuncu giysi, yelek ve aksesuarlarıyla sokakları adeta turuncuya boyadı ve kadına yönelik fiziksel, psikolojik, cinsel ve ekonomik şiddete karşı mücadeleye dikkat çekti. Türkiye’nin dört bir yanından ve KKTC’den gelen kadına yönelik şiddete karşı çıkan sloganlar ise Turuncu Pedalşörler’in bisikletlerinde sergilendi.

Birleşmiş Milletler Kadın birimine bağlı HeForShe Proje Koordinatörü Sinem Aydın: “Kadına yönelik şiddeti işte bugün olduğu gibi hep birlikte yeneceğiz. Turuncu Pedalşörler’e bu anlamlı etkinlik için teşekkür ediyorum.”  şeklinde konuştu ve ardından kendisi de pedal başına geçti.

Bu yıl ikincisi düzenlenen ve Cyclist Türkiye ekibininde hem sosyal medyadan hem de sürüşe katılarak destek verdiği etkinlikte, otuzu aşkın sivil toplum kuruluşu ve iş dünyasından yüzlerce gönüllü Turuncu Pedalşörler adı altında tek yürek olarak pedal çevirdi.

Murat Evgin, Nergis Çorakçı, Serkan Şenalp, Gökhan Sezen, Deniz Özerman, Taner Turan ve Özlem Ulukan, Benal Tanrısever sürüşe gelirken, Arzu Kaprol, Zeliha Sunal, Reyhan Karaca, Murat Onuk, Emre Buga, Veysel Diker ve Ümit Erdim etkinliğe sosyal medyadan destek verdi.

İstanbul Anadolu Yakası’ndaki tüm Lions ve Leo Kulüpleri’nin organize ettiği etkinliğe Türk Kadınlar Konseyi Derneği, Inner Wheel, Rotary, Rotaract ve JCI gibi değerli kurumlar ve onlarca bisiklet topluluğu ortaklık etti.

Turun sonunda Turuncu Pedalşörler, kadına yönelik şiddet son bulana dek her yıl yeniden pedal başına geçeceklerini vurguladı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!