Bizimle iletişime geçin

Haberler

AKSARAY’DA ‘AKILLI BİSİKLET YOLU PROJESİ’

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in projeleri arasında yer alan ve beş güzergahtan oluşacak 25 kilometrelik “Akıllı Bisiklet Yolu Projesi” hayata geçirilmeye hazırlanıyor. Aksaray Belediyesi tarafından halkı spora teşvik ve bisiklet sürme alışkanlığı kazandırmak amacıyla yapılması planlanan bisiklet yolu için çalışmalara başlandığı duyuruldu.

Toplamda 25 kilometreden oluşacak bisiklet yolu, etap etap yapılacak ve toplamda beş güzergahtan oluşacak. Yapımına başlanan bisiklet yolu projesi ile çevreye saygılı ve alternatif bir ulaşım şekli oluşturulmak istendiği belirtiliyor. Ayrıca insanların spor yapmalarına ve sportif faaliyetler içinde bulunarak sosyalleşmelerine de katkı sağlanmasının hedeflendiği proje ile birlikte sağlıklı, güvenli, ekonomik, doğa dostu ve erişilebilir bir ulaşım sağlanması amaçlanıyor.

Bu kapsamda emniyetli ve herkes için erişilebilir bir ulaşım ağı alt yapısı sağlanacağı bildirilirken yapılacak bisiklet yolu ile bisiklet kullanımının halk arasında yaygınlaştırılmasının istendiği vurgulandı. Böylece enerji tasarrufu, ulaşımda altyapı maliyetlerinin düşmesi, gürültü ve görüntü kirliliğinin azaltılması da hedeflenenler arasında.

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer ise konuyla ilgili şöyle konuştu: “Sağlıklı bir toplum oluşturmak için belediye olarak vatandaşların hizmetine sunmak amacıyla “Akıllı Bisiklet Yolu Projesi” ni hayata geçiriyoruz. Tüm vatandaşlarımızı böylece bisiklet kullanmaya davet ediyorum.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

HATAY’A KESİNTİSİZ 25 KM BİSİKLET YOLU

Haberler

ÜÇ İSİM DAHA COVID-19 NEDENİYLE BURGOS TURU’NDAN ÇEKİLDİ

Haberler

SIBIU TURU, BORA-HANSGROHE’NİN GALİBİYETİ İLE SONLANDI

Haberler

HEP BİRLİKTEYİZ

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!