Bizimle iletişime geçin

Haberler

BİLECİK’TE ‘ENGELSİZ ÖZGÜR PEDAL’ PROJESİ

Bilecik Belediyesi ve Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilciliği tarafından hazırlanan “Engelsiz Özgür Pedal” projesi kapsamında Hakan Yavuz ve görme engelli bisikletçi İsmail Özden, Bozüyük’ten Bilecik’e 35 kilometre pedal çevirdi. Bisikletin ve trafikte bisikletle yer alan engellilerin benimsenmesi ve fark edilmesi amacıyla düzenlenen proje kapsamında tandem bisiklete binen biri görme engelli iki kişi Bozüyük ve Bilecik arasındaki 35 kilometreye pedal çevirdi. İkiliyi Bilecik’te, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, Başkan Yardımcısı Özgür Algın ve birim müdürleri karşıladı.

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, gerçekleştirilen projede yer alan kişi ve kurumlara teşekkür ederek, ‘’Arkadaşlarımız güzel bir çalışma gerçekleştirdiler. Bilecik’te başlattığımız engelsiz yaşam projesinin ilki olacak ve bunun devamı da gelecek. Bunu genişleterek, tüm engelli grupları için yaparak, onları yaşamın içine dahil edeceğiz. İyi bir başlangıç oldu. Ben tekrar katkısı olan herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

Başkan Şahin ayrıca çocuklar, eğitim ve özellikle engellilere yönelik bütün çalışmalarda imkanları ölçüsünde katkı vermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

İsmail Özden, gerçekleştirilen proje ile artık engellilerin yaşamın her alanında olacağını belirterek, ‘’Bilecik Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nde çalışıyorum. Yüzde 90 görme engelliyim. Bilecik Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan Engelsiz Özgür Pedal Projesi kapsamında Bozüyük ilçesinden Bilecik’e bisikletle pedal çevireceğiz. 35 kilometrelik bir yolumuz var. Bütün engelleri kaldıracağız. Artık engelliler, sosyal hayata karışacak. Bisiklet üzerinde olacak, spor yapacak. Bizlere destek veren bütün kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi.

Yolculukta İsmail Özden’e eşlik eden Bilecik Belediyesi ve Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilcisi Hakan Yavuz ise tandem bisikletinin engelli bireyler için vazgeçilmez bir araç olduğunu anlatarak, “Bugün İsmail arkadaşımla birlikte Bozüyük’ten Bilecik’e bisiklet sürdük. Amacımız engelli bireylerin sosyal hayata katılması ve trafikte bisikletin var olduğunu benimsetmek” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!