Bizimle iletişime geçin

Haberler

SAMSUN’DA DEVAMSIZLIK SORUNUNA BİSİKLETLİ ÇÖZÜM

Samsun’un Canik ilçesindeki Emrullah Efendi Ortaokulu’nda artan devamsızlık sorununu çözmek için bisiklet sürme etkinliği düzenleniyor

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Hareketi kapsamında yürütülen projelerden biri olan “Okula Devam Ediyorum, Sağlıklı Yaşam İçin Pedal Çeviriyorum Projesi” Canik ilçesinde bulunan Emrullah Efendi Ortaokulu’nda artan devamsızlık sorununa çözüm için uygulanmaya başlandı.

Okul yönetiminin aldığı karar ile sosyal aktiviteler yoluyla öğrencilerin okula bağlı kalmalarını sağlamak üzere etkinlikler düzenleniyor. Bu kapsamda İl Sağlık Müdürlüğü’nden alınan yaklaşık 40 bisiklet ile Doğupark’ta öğrenciler hem eğleniyor hem de spor yapıyor.

Öğrencilerin okula devamında büyük sıkıntılar yaşadıklarını ifade eden Okul Müdürü Muammer Çalışıcı, “Geçmiş yıllarda bu devamsızlık problemini gidermek için çok farklı projeler gerçekleştirdik. Bu yıl farklı projeler geliştirip özellikle öğrencileri sosyal etkinlikler kapsamında okula bağlamak adına Doğupark sahil alanında bisiklet sürme etkinliği düzenliyoruz.

Öğrencilerimizin okula devamını sağlamak istiyoruz. Bu yıl da ‘Okula Devam Ediyorum, Sağlıklı Yaşam İçin Pedal Çeviriyorum Projesi’ yaptık. Her geçen gün devamsızlık oranlarımız düşüyor. Öğrencilerimiz arkadaşlarıyla birlikte sosyal etkinliklerini eğlenceli bir şekilde devam ettiriyorlar” dedi.

Okul Rehberlik Öğretmen Tuğba Kiremitçi ise “Okula geldiğim zaman bu okulun en fazla devamsızlık problemi olan okullardan bir olduğunu gördüm. Bunun üzerine öğrencileri okula daha fazla bağlayabilmek adına okulun dışında farklı bir ortamda sosyal aktiviteye sokarak devamsızlığı giderebileceğimizi düşündük.

İlk başta on bisiklet ile başladık. Daha sonra öğrencilerden talep arttı. Başka okullardan bisiklet istedik, ayrıca Canik İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün destekleriyle bisiklet sayımız çoğaldı. Amacımız artan devamsızlık sorununu çözmek ve çocuklarımızı sportif aktivitelere yönlendirmek” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

HATAY’A KESİNTİSİZ 25 KM BİSİKLET YOLU

Haberler

ÜÇ İSİM DAHA COVID-19 NEDENİYLE BURGOS TURU’NDAN ÇEKİLDİ

Haberler

BURSA’DA İKİ AYRI EVERESTING DENEMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Haberler

ANTİK KENTLER BİSİKLET ROTASI İLE ÜÇ MİLYON TURİST HEDEFLENİYOR

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!