Bizimle iletişime geçin

Haberler

WORLDTOUR TAKIMLARI 2020 SEZONUNA HAZIR

2020 sezonu yaklaşırken WorldTour takımları, bir yandan yeni isimleri ekiplerine dahil ederken bir yandan da yeni sezonda giyeceği forma ve kullanacağı ekipmanları tanıtmaya başladı. Kimi takımlar büyük sponsor değişikliklerine giderken kimileri ise radikal değişiklikler olmaksızın yola devam ediyor. Şu ana dek yeni sezon formalarını duyuran ve yeni tasarımları –hatta belki yeni renkleri- ile pelotonda yer almaya hazırlanan takımlara yakından bakıyoruz:

Ag2r La Mondiale (Fra)

Pelotonun en uzun süre yarış koşan takımlarından biri olan Fransız WorldTour ekibi Ag2r La Mondiale, bu sene de formasında büyük değişiklikler yapmadı ve beyaz, mavi, kahverengi tonlarından oluşan forma yapısını korudu.

Astana (Kaz)

Formasında radikal bir değişime gitmeye bir diğer WorldTour ekibi ise Astana oldu. Takımın sponsorlarından Premier Tech’in isminin, formanın önüne eklenmiş olması dışında büyük bir değişiklik yapmayan ekip, yeni sezon tasarımlarında yine ağırlıklı olarak açık tondaki parlak mavi rengi kullanmayı sürdürdü.

Bahreyn-Merida (Brn)

Merida’nın Bahreyn ekibinin isim sponsoru olmaktan çekildiğini duyurması üzerine harekete geçen otomotiv firması McLaren, takımın yeni isim sponsoru olduğunu açıkladı. Böylece yeni sezonda Bahreyn-McLaren olarak pelotonda yerini almaya hazırlanan ekip, formasında da McLaren’in papaya rengini ağırlıklı olarak kullandı. Eski tasarımından tamamen farklı bir görünüme bürünen Bahreyn-McLaren ekibi parlak mavi, turuncu, kırmızı ve siyah renkleri taşıyan kitleri ile mücadele edecek.

Bora-Hansgrohe (Alm)

Bora-Hansgrohe ekibi de büyük bir değişikliğe gitmeye takımlardan. Takım formalarında yeşil tonun biraz daha yumuşatılması ve Hansgrohe logosunun güncellenmesi dışında bir değişiklik görünmüyor. Yeni sezonda Alman ekibi, alıştığımız görünümüyle pelotonda izlemeye devam edeceğiz.

Deceuninck – Quick-Step (Bel)

Quick-Step ekibi, mavi beyaz renklerini bu yıl da sürdürüyor. Değişen tek şey ise takımın “Wolfpack / Kurt Sürüsü” lakabına gönderme yapan kurt şeklinde bir tasarımın kullanılması. Beyaz rengin eski takımın önceki formalarına oranla daha yoğun kullanıldığı kit, ekibin sosyal medya hesaplarından paylaşılmasının ardından büyük beğeni topladı.

EF Education First (ABD)

EF Education First geçtiğimiz yıl Rapha ile başlayan işbirliklerini bu yıl da sürdürdü. Geçen yıl alışılmışın dışında batik desenli pembe lacivert tonlarındaki formalarıyla dikkatleri üzerine çeken ABD’li ekip, bu yıl da aynı renkleri kullanmayı sürdürüyor. Alternatif yarış takvimi ve uzun turları ile bisikletçilere ilham kaynağı olan ekip, ilginç tarzı ile beğeni topladı.

Lotto-Soudal (Bel)

Lotto-Soudal geçtiğimiz günlerde hem kadın hem erkek takımı için yeni kitlerini tanıttı. Geçen yıla benzer şekilde siyah, kırmızı ve beyaz renkleri kullanmayı sürdüren ekip, Deceuninck gibi – Quick-Step gibi küçük güncellemelerle harika bir iş çıkarmışa benziyor.

Movistar (İsp)

Movistar bu yıl, Endura ile yaptıkları anlaşmayı sonlandırmalarının ardından Ale ile çalışmaya başladı. Açık mavi, bilindik tasarımından vazgeçmeyen İspanyol ekip, temiz ve sade görünümünü bu sezon da devam ettiriyor.

Team NTT (RSA)

Sponsor değişikliğinin ardından yeni bir isimle karşımıza çıkan bir diğer ekip de Dimension Data oldu. Yeni sezonda NTT firmasının isim sponsoru olduğu Güney Afrikalı takım, karşımıza Team NTT olarak çıkacak. Yeşil ve beyaz renklerini de bir kenara bırakan Team NTT’nin yeni rengi ise mavi olacak.

 Team Ineos (Br)

Geçtiğimiz yıl Sky’ın isim sponsorluğundan çekilmesi üzerine Team Ineos olarak pelotonda yerini alan Britanyalı ekip, kırmızı siyah formalarıyla bisikletseverleri ikiye bölmüştü. Bir taraftan ekibin yeni renkleri büyük beğeni toplarken diğer taraftan hiç beğenilmemişti. Takım, 2020 sezonunda ise renklerini güncellemediğini ve aynı şekilde devam edeceklerini bildirdi. Ancak takımın yeni transferi dünya bireysel zamana karşı şampiyonu Rohan Dennis için tasarladığı ve gökkuşağı renklerini barındıran beyaz skinsuit ise oldukça beğeni topladı.

Israel Start Up Nation (Isr)

Yeni sezonda yeni ismiyle WorldTour ekibi olarak pelotonda yer almaya hazırlanan İsrailli ekip, yine mavi ve beyaz renklerini kullanarak güncellediği formasında bolca logo sayısına rağmen sade bir görünüm yakalamış gibi görünüyor.

Sunweb (Alm)

Yeni sezonda geçen yılki görünümünü koruyan bir diğer takım da Sunweb oldu. Takım, kırmızı üzerine beyaz çizgili tasarımını bu yıl da sürdürüyor.

Trek-Segafredo (ABD)

Trek-Segafredo bu yıl, tasarımından ziyade geri dönüştürülmüş malzemeler kullanarak ürettiği formaları dikkat çekti. Takım, doğal kaynakların tüketimini ve yenilenemeyen güç kullanımını azaltmak için kirletici kimyasallar kullanmadan geri dönüştürülmüş elyaf ve ipliklerden yapılan sürdürülebilir iki tür kumaş kullandı. Tasarımında ise bilindik renklerini kullanmaya devam eden ABD’li WorldTour ekibi, Santini imzalı formasına lavicert beyaz çizgiler ekledi.

CCC Team (Pol)

Polonyalı WorldTour ekibi yeni sezonda giyeceği formaları bugün sosyal medya hesaplarından paylaşarak duyurdu. Parlak turuncu rengi kullanmaya devam eden ekip, kollarının uç kısımlarına eklediği altın sarısı renk ile görünümünü güncelledi.

2020 kitlerini henüz duyurmayan takımlar ise şöyle:

Groupama-FDJ (Fra)

Cofidis, Solutions Credits (Fra)

Jumbo-Visma (Hol)

Mitchelton-Scott (Avs)

UAE Team Emirates (BAE)

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!