Bizimle iletişime geçin

Haberler

YÜZ TANIMA SİSTEMİYLE YENİ RAYVOLT X ONE

Yenilikçi özellikleriyle dikkatleri üzerine çeken elektrikli bisiklet dünyasının yeni üyesi Rayvolt X One, sıradışı tasarımıyla da şaşırtmaya hazırlanıyor. Rayvolt tarafından geliştirilen X One adlı yeni nesil bir elektrikli bisiklet şu anda Indiegogo kampanyasıyla finanse ediliyor ve yeni çağın teknolojisini klasik tarzla birleştirmeyi hedefliyor.

Rayvolt X One’ın iki önemli özelliği var. İlki, bisikletin çalışması ve aynı zamanda kullanıcı ayarlarının yüklenmesi için yüz tanıma özelliğini kullanmayı sağlayan uygulama tabanlı bağlantısı. Kullanıcılar, bu özellikle GPS ve diğer uygulamaları kullanabilmek için sesli komutlar verebiliyor.

İkinci özellik ise kullanıcının pedalları geriye doğru çevirerek bisikleti yavaşlatabildiği ve aynı zamanda bataryayı şarj edebildiği yenilikçi frenleme sistemi. Rayvolt X One, evde veya işte şarj etmeyi kolaylaştırmak için taşınabilir bir bataryaya sahip. Ayrıca bisikletin hafif olan gövdesi tüm kabloları düzgün bir şekilde gizliyor ve ağırlığı da 20 kg’ın altına çekiyor.

Bisiklet ayrıca eğimleri algılayarak motor torkunu ve frenlemeyi yöneten Gyro Sensor teknolojisine sahip. Tork sensörü sayesinde motora sinyal gönderilerek pedala basıldığında bisiklet otomatik olarak hızlanıyor. Ek olarak X One’da, açtığınızda otomatik olarak çalışan entegre dönüş sinyalleri ve fotoğraf sensörü de bulunuyor.

Halen proje aşamasında olan ve üç farklı renk seçeneği ile piyasaya sürülmesi planlanan Rayvolt X One, 750 W gücündeki elektrik motoruyla en yüksek 45 km/s hıza ve 75 km menzile ulaşabiliyor. Dahili pili ise yaklaşık 4 saat içinde tamamen şarj edilebiliyor.

Rayvolt elektrikli bisikletlerinin ön sipariş fiyatları, modele ve güç yapılandırmasına bağlı olarak 2.199 dolar ila 3.999 dolar arasında değişiyor. Rayvolt X için gönderimler Asya’daki bazı pazarlarda önümüzdeki yıl Haziran ayında başlayacak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!