Bizimle iletişime geçin

Haberler

CORENDON-CIRCUS, ALPECIN-FENIX OLARAK YENİLENDİ

Genç yetenek Mathieu van der Poel’ün takımı Corendon-Circus, 2020 sezonunda Alpecin-Fenix olarak yenilendi. Yeni sponsorlarıyla ilgili çıkan söylentileri böylelikle doğrulayan ekip, yeni ismi ve yeni renkleri ile pelotondaki yerini almaya hazırlanıyor.

Philip ve Christoph Roodhooft tarafından yönetilen Hollanda ekibi, 2020’de Profesyonel Kıta Takımı seviyesine yükselirken Kalas tarafından yapılan lacivert bir kit giyecek.

Şampuan markası Alpecin, son iki yıldır Katusha ekibine sponsor olduktan sonra şimdi bir kez daha kendini kanıtlamış başarılı bir ekip ile bisiklet dünyasında yer almaya devam ediyor. Bu arada, Hollandalı bir Broadview Holding’in sahibi olduğu İtalyan iç tasarım malzemeleri markası Fenix, ortak sponsor olarak ekibe katılıyor. Canyon ise ekibin bisiklet sponsoru olarak kalmaya devam ediyor.

Canyon markasının başındaki isim Roman Arnold, “Alpecin-Fenix ​​ile bisiklet sponsoru ve ortağı olarak işbirliğimizi sürdürmekten gerçekten memnunuz” dedi.

“En başından beri Philip ve Christoph Roodhooft’un birden fazla disiplinde rekabet edebilecek çok disiplinli bir ekip oluşturma vizyonuna inanıyoruz. Başarılı bisikletçi Mathieu van der Poel ile Canyon ile yarıştığı çok sayıda müsabakada pek çok galibiyet aldık. Şimdi ise Alpecin-Fenix ile sezonun başlamasını bekliyoruz.”

2020’de takım için pek çok şey değişti. Daha önce cyclo-cross ve sınırlı bir yol programı ile devam eden takım, şimdi Alpecin-Fenix olarak profesyonel kıta takımı lisansı edinerek kadrosunu yeni isimlerle önemli ölçüde destekledi. Ekip, Sacha Modolo, Petr Vakoc, Kristijan Sbaragli ve Scott Thwaites dahil olmak üzere yol için bir dizi yeni ismi takıma kattı.

Her ne kadar Van der Poel yılın ilk birkaç ayında yine cyclo-cross yarışlarıyla devam edecek ve daha sonra Tokyo Olimpiyatları’nda dağ bisikletini hedefleyecek olsa da Hollandalı bisikletçi, takvimindeki yol yarışlarını da artıracak.

Yolda klasiklere odaklanacak olan 24 yaşındaki bisikletçinin odak noktası, ilkbaharda Amstel Gold Race, Dwars door Vlaanderen ve Brabantse Pijl’i kazanmak olacak.  

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!