Bizimle iletişime geçin

Haberler

ROHAN DENNIS, YEME BOZUKLUĞU YAŞAMAKTAN KORKUYOR

Geçtiğimiz günlerde spor diyetisyeni Renee McGregor’un pro pelotondaki yeme bozukluklarının artışı konusunda yaptığı açıklamanın ardından bir itiraf da dünya zamana karşı şampiyonu Rohan Dennis’den geldi. Dennis, Adelaide Advertiser’ın sorularını yanıtlarken 2019 sezonuna dair paylaşımlarda bulundu.

Muhabirin Bradley Wiggins ya da Tom Dumolin gibi Büyük Turlarda genel klasman hedefleyecek bir bisikletçi olmayı isteyip istemediğini sorması üzerine Dennis, Büyük Tur hedefi olan bir bisikletçiye dönüşmeye çalışırken düzensiz beslenme alışkanlıkları geliştirmekten korktuğunu belirtti. “Büyük Turlarda yarışmak ve genel klasman hedeflemek fiziksel olarak muhtemelen yapabileceğim bir şey. Ancak dürüst olmak gerekirse yemek konusu benim için kompleks bir konu ve bu konuda bir bozukluk yaşamanın kıyısındayım.”

“Kilo aldığım bir noktada bir bira içtiğim için dahi kendimi suçlu hisseder, ertesi gün yemek yemezdim. Bu yüzden düzgün bir antrenman da yapamazdım. Sonra iyi bir antrenman yapamadığım için yine bir şey yemez fakat sonra tekrar iyi bir antrenman çıkaramaz ve patlardım! Sonrasında ise gerçekten berbat hisseder, kendimi aşağı çekmeye devam ederdim.”

Yorkshire’daki dünya şampiyonası öncesi 68 kiloya kadar düştüğünü de ekleyen Dennis, yarış kilosu olan 70-71’e çıkabilmek için protein tozu, kreatin gibi takviyeler almaya başladığını da belirtti.

Şüphesiz tüm bunlar Dennis için oldukça zor geçen bir yılın parçasıydı. Gizemli bir şekilde Fransa Turu’nu bırakmasının ardından takımı Bahreyn-Merida ile olan sözleşmesini feshetmesinin ardından Dennis, Tur sonrası yaşadığı zihinsel stresten uzaklaşmak ve dünya şampiyonası için yeniden forma girebilmek için spor psikoloğu David Spindler ile birlikte çalıştı.

Nihayetinde ikinci kez dünya zamana karşı şampiyonu olan Dennis, sonrasında Team Ineos ile anlaşarak sezona iyi bir başlangıç yaptı.

Rohan Dennis, Büyük Turlarda genel klasman kovalamak yerine zamana karşı yeteneklerini mükemmelleştirmeye odaklanacağını ve Giro d’Italia’nın zamana karşı etapları ile 2020 Tokyo Olimpiyatları’nın bu sezonki en büyük hedeflerini olduğunu vurguladı.

“Geçtiğimiz yıl Büyük Tur planları yaptım fakat sonrasında değerlendirince bir yeme bozukluğu edinmeye değmeyeceğini düşündüm. Ben doğal olarak zayıf biri değilim. Hızlı kilo alıyorum ve Egan Bernal gibi saf tırmanışçılara kıyasla çok daha hızlı ağırlık kazanabiliyorum.

O yüzden buna uygun çalışmak için yaşayacağım strese gerçekten değip değmeyeceğinden emin değilim. Hala bisiklet dışında bir hayat da yaşıyor olmaktan ve bir şekilde dünyanın en iyileri arasında sayılmaktan dolayı mutlu ve rahatım.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

DECATHLON İLE #SPORADEVAM | SOĞUK HAVALARDA BİSİKLETİNİZDEN KOPMAMANIZI SAĞLAYACAK İPUÇLARI

Editoryal

ALADAĞLAR ROTASI

Editoryal

SHIMANO DEORE M-6100

Editoryal

BİSİKLET VE KAHVE

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!