Bizimle iletişime geçin

Haberler

MANİSA’NIN İLK BİSİKLET BAKIM İSTASYONU AÇILDI

Manisa Forum Magnesia Alışveriş Merkezi tarafından Manisa’nın ilk bisiklet bakım istasyonu açıldı. Manisa’da sayıları gün geçtikçe artan sporcu ve diğer tüm bisiklet kullanıcıları, açılan bisiklet bakım istasyonunda temel bakım ve onarımlarını gerçekleştirebilecek. İstasyon hakkında bilgi veren Manisa Bisiklet Spor Kulübü Derneği Başkanı Yüksel Gemici, “Manisa Forum Magnesia Alışveriş Merkezi önünde böyle bir bakım istasyonu olması Manisa’da ilk oldu.

Bisiklet yolları yapılmadan önce bisiklet yolu üzerinde böyle bir bisiklet bakım istasyonu kurulmasının iyi olacağını söylemiştik. Bu eksikliği alışveriş merkezi önünde kurulan bu iki istasyonla kapatmış olduk. Ben de burada bisikletime bakım yaptım. Burası pratik olarak bisiklet sporcularının ihtiyacı olan birçok boşluğu dolduruyor. Konum olarak da sürekli bisiklet sporcularının kullandığı bir güzergah. Çok kullanışlı bir istasyon oldu” dedi.

Manisa’da benzer istasyonların açılmasının bisiklet kullanıcıları için faydalı olacağını belirten Gemici, “İstasyonda temel anlamda lazım olan birçok şey var. Bisikletçiler burada basit arızalarını onarabilirler. Lastik patlağını da tamir edebilecek bir yama seti hazırlanması için de çalışma yapabiliriz. Ayrıca yağmurlu havalarda da üzerinin kapatılması için bir çalışma yapılabilir. Ayrıca buna benzer bisiklet bakım istasyonlarının birkaç noktada daha açılması kullanışlı olacaktır” şeklinde konuştu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!