Bizimle iletişime geçin

Haberler

EF PRO CYCLING, ALTERNATİF YARIŞ TAKVİMİNİ AÇIKLADI

EF Pro Cycling, 2020’de katılmayı planladıkları ‘alternatif yarış takvimi’ni duyurdu. ABD’li WorldTour ekibi, son birkaç sezondur UCI WorldTour takviminde yer alan yarışların yanı sıra farklı arazi koşullarında gerçekleşen ultra dayanıklılık yarışlarına da katılıyor.

Geçtiğimiz sezon, standart WorldTour takvimlerinin yanı sıra Lachlan Morton, Alex Howes ve Taylor Phinney ile birlikte Dirty Danza gravel yarışı, Three Peaks Cyclocross ve Taiwan KoM challenge’da yer alan ekip, 2020 sezonu için daha iddialı bir alternative takvim oluşturuyor.

Takım şu ana kadar Cape Epic, Dirty Kanza, LeadBoat ve Brasil Ride’da yarışacağını açıkladı. Mart ayında koşulacak olan ve dağ bisikletinin Fransa Turu Kabul edilen Cape Epic, takvimin dikkat çeken etkinliklerinden. Biniciler, 8 gün sürecek olan yarışta iki kişilik takımlar halinde yarışacak ve Güney Afrika’nın batısında zorlu arazi şartlarında 650 km yol kat edecekler. Ekip, gelecek sezonlarda daha fazla alternatif etkinliği takvimlerine eklemek istediklerini belirtiyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!