Bizimle iletişime geçin

Haberler

TOUR OF OMAN’IN İPTALİ DOĞRULANDI

Organizatörler, 2020 yılında Tour of Oman’ın koşulmayacağını doğruladı. Şubat ayında gerçekleşmesi planan altı etaplık organizasyon, Umman lideri Sultan Qaboos bin Said’in vefatı sebebiyle bu yıl yapılmayacak. 1970’te tahta geçerek Arap dünyasının en uzun süre tahtta kalmayı başaran hükümdarı olan Sultan Qaboos bin Said’in 10 Ocak’ta hayatını kaybetmesi üzerine ülkede 40 günlük yas ilan edildi. Bu süreçte tüm müzik festivalleri, sanat ve spor etkinliklerinin iptal edilmesi kararlaştırıldı.

Çarşamba sabahı, Umman ve Fransa Turu’nu organize eden ASO sözücüsünin yaptığı açıklamada da “2020 Umman Turu’nun düzenlenmeyeceğini doğrulayabilirim” ifadelerine yer verildi.

Bakanlık tarafından 16 Ocak’ta gelen açıklamada ise “Yas dönemi boyunca önümüzdeki 40 gün içerisinde bayrakların yarıya indirilmesi, bu süreç içerisinde düzenlenmesi planan tüm festival, sanat, spor ve müzik organizasyonu ile kutlama ve şenliklerin durdurulmasına Diwan Kraliyet Mahkemesi tarafından karar verilmiştir” denildi.

2010 yılından bu yana düzenlenmeye devam eden Umman Turu, çoğunluk düz etaplardan oluştuğu için özellikle sprinterler için erken bir sezon açılış fırsatı sunuyordu. Geçtiğimiz yıl 10. Gerçekleştirilen turun son şampiyonu ise Astana Pro Team’den Alexey Lutsenko olmuştu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!