Bizimle iletişime geçin
Cyclist Türkiye Tüm D&R Mağazalarında!

Haberler

ÇALINTI BİSİKLETİ SATIN ALARAK SAHİBİNE ULAŞTIRDI

Fotoğraf Twitter / Ste Burke

İngiltere Liverpool’da yaşanan olayda, 26 yaşındaki Ste Burke, çalıntı olduğunu anladığı 1350£ değerindeki bisikleti 80£’e satın alarak Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla bisikleti, gerçek sahibine ulaştırdı. Ste Burke, bisikleti satın almasının ardından üzerinde kilidi bulunan ve normal fiyatı 1350 £ olan bisikletin fotoğrafını, Twitter üzerinden paylaşarak çalıntı olabileceğini düşündüğünü ve sahibini aradığını belirtti.

Ardından bisikletin sahibini tanıdığını iddia eden bir kadın, Ste ile iletişime geçerek bisikletin gerçek sahibi ile Ste’yi bir araya getirmeyi başardı. Bisikletin sahibi, bisikletin makbuzunu ve üzerindeki kilidin anahtarını getirerek kendisine ait olduğunu ispatladı.

Olayın kahramanı Ste ise “Bisikleti çalınan adam evinin yakın zamanda yıkıldığını ve yaşadığı bu zor zamanlarda onun için iyi bir haber olduğunu söyleyerek bana teşekkür etti. Maaşının cuma günü yattığını söyledi ve parayı o zaman gönderebileceğini belirtti ve ben de ‘hayır’ dedim. Ona, evi yakın zamanda soyulmuş bir adamdan para almanın kendimi iyi hissetirmeyeceğini söyledim.” dedi.

İngiliz otomotiv ve bisiklet perakendecisi Halfords ise Ste’ye ulaşarak kendisine bir bisiklet hediye etmek istediğini belirtti. Ancak bunu ücretsiz bir hediye için yapmadığını söyleyen Ste, bu teklifi de reddetti. Olay, sosyal medyada da büyük yankı buldu.

Pek çok kişi olayla ilgili yorumda bulunurken bir kullanıcı, Ste’ye bisikleti satın almak için ödediği parayı vermek istediğini yazdı. Başka bir takipçisi ise yine sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda Ste’nin, dünyada hala iyi insanlar olduğunun bir kanıtı olduğunu belirterek kendisine teşekkürlerini sundu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

ANKARA GÖLBAŞI’NA 30 KM BİSİKLET YOLU

Haberler

FORD’DAN BİSİKLETLİLERE ÖZEL ‘EMOJİ CEKET’

Haberler

ALLIANZ VE BIZERO İŞBİRLİĞİNDE TÜRKİYE’NİN İLK BİSİKLET SİGORTASI

Haberler

2020 TOUR OF ANTALYA | ETAPLAR

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!