Bizimle iletişime geçin

Haberler

ANKARA, BURSA VE MUĞLA’DA GRAN FONDO YARIŞLARI DÜZENLENECEK

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından dün yapılan açıklamaya göre Ankara, Bursa ve Muğla’da gran fondo yarışları düzenlenecek. 2020 yılı içerisinde ilk kez gerçekleştirilecek gran fondolardan elde edilecek gelir ise Elazığ ve diğer deprem bölgelerine bağışlanacak. Ek olarak katılımcılardan toplanacak paralarla deprem bölgelerindeki ihtiyaç sahibi genç ve çocuklara bisiklet dağıtımının da gerçekleştirileceği gran fondoların ilki 21 Haziran’da Ankara koşulacak.

Ardından 19 Temmuz’da Bursa’da düzenlenmesi planlanan yarıştan sonra 6 Eylül’de Muğla’da bir yarış gerçekleştirilecek. Yarışlarda kadın ve erkeklerde genel klasman ve yaş kategorilerinin yanı sıra tandem ve paralimpik kategorileri de yer alacak. Kısa ve uzun parkur olmak üzere iki farklı parkurda gerçekleştirilecek yarışlarda kısa etap 40-60 km, uzun parkur ise 90-120 km arasında olacak.

Yarış ücreti ise her iyi parkur için de 100 TL olup öğrenci belgelerini ibraz eden sporculara ve 60 yaş üzerindeki katılımcılara %50 indirim uygulanacak. Ayrıca paralimpik sporcular kayıt ücreti ödemeyecek ve tandemle katılacak sporcular ise tek bir katılımcı ücreti olan 100 TL ödeyecekler.

Yarış sonunda kendi kategorisinde birinci olan sporcu bir sonraki gran fondoya ücretsiz katılma hakkı kazanırken ikinci ve üçüncü olan sporcular ise %50 indirim hakkı elde edecek.

Her gran fondo yarışı sonunda yaş kategorilerinde ilk 10’a giren sporculara granfondo yarış puanı verilecek olup dört gran fondoda kendi kategorilerinde (genel klasman sonuçları puanlamaya dahil değildir) en fazla puanı toplayan yarışmacılar “2020 Yılı Türkiye Granfondo Yarışmaları Türkiye Şampiyonu, ikincisi ve üçüncüsü” olarak ilan edilecekler, kupa ve çeşitli hediyelerle ayrıca ödüllendirileceklerdir.

Puanlama sonucunda eşitlik halinde en son yarışma puanı yüksek olan önde olarak değerlendirilir. Puan alan ve indirimlerden faydalanacak yarışmacılar federasyonun resmi web sayfasında ilan edilecektir.

Yarışla ilgili detaylı bilgi ve yarış katılım formları önümüzdeki günlerde yine federasyonun resmi web adresinde yayınlanacaktır.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

1 Yorum

1 yorum

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Klasikler başlıyor!

Haberler

MAYOLARIN ÖYKÜSÜ – CARRERA

Editoryal

PELOTONUN 2021 MAYOLARI

Editoryal

UAE TOUR BU PAZAR BAŞLIYOR

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!