Bizimle iletişime geçin

Haberler

ÖRKEN, YENİ TAKIMIYLA TOUR DE LANGKAWI’DE YARIŞACAK

Yeni sezonda Asya’nın iddialı kıta takımlarından Team Sapura Cycling renkleriyle yarışmaya hazırlanan milli pedal Ahmet Örken, 7 Şubat’ta başlayacak ve bir hafta boyunca devam edecek PETRONAS Le Tour de Langkawi’de mücadele edecek. Malezya’da bu yıl 25. edisyonu gerçekleştirilecek olan yarışa Örken’in takımı Sapura ile birlikte WorldTour ekibi NTT Pro Cycling, pro takımlar KSPO Professional, Hengxiang Cycling Team, Wildlife Generation Pro Cycling, Bardiani-CSF-Faizanè, Androni Giocattoli – Sidermec, SSIOS Miogee Cycling Team, Minsk Cycling Club, Swiss Cycling Academy, Giant Cycling Team, Ara Pro Racing Sunshine Coast, Thailand Cont. Cycling Team, Team Bridgelane, Utsunomiya Blitzen, B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM, Terengganu Inc. TSG Cycling Team, St George Continental Cycling Team, Vini Zabù – KTM , Vino – Astana Motors ve Malezya Milli Takımı katılacak.

Sekiz etaptan oluşacak olan Langkawi Turu, Kuching’de koşulacak ilk etapla başlayacak ve 14 Şubat’ta Dataran Lang – Kuah etabıyla son bulacak. Sekiz gün boyunca toplamda 1114.9 kilometrenin geçileceği turda Örken, takım arkadaşları Serghei Jvetcov, Roy Eefting, Zawawi Muhamad Azman, Perpaolo Ficara, Marcus Culey ve Nur Muhammad Zariff Mohd ile birlikte Langkawi pelotonunda yer alacak.

Malezya’da yeni takımıyla birlikte antrenmanlarını sürdüren Örken, ilk ciddi sınavını vereceği Langkawi Turu’yla ilgili olarak Cyclist Türkiye’ye şu açıklamalarda bulundu: “Langkawi Turu, takım olarak bizim en çok önemsediğimiz yarışlardan. Beslenmeden, dinlenmeye kadar ekip olarak şu an hazırlıklarımızı tamamen bu yarışa göre yapıyoruz. Malezya’da gerçekleşecek olan bu tur, ülkemizde gerçekleşen Türkiye Turu’na önem vermemiz gibi Malezya için oldukça mühim. O sebeple tamamen hedefimiz bu yarış ekip olarak. Umuyoruz başarılı bir performans göstereceğiz.”

“Burada hem yolların hem de hava şartlarının uygun oluşu antrenman anlamında işimizi oldukça kolaylaştırıyor. Diğer yandan benim hedefimse elbette bu turda podyumda yer alabilmek. Çok güçlü takımlar ve isimler olacak burada. Ancak ben elimden gelen mücadeleyi vereceğim takımımla birlikte.

Daha önce Türkiye Turu’na nasıl titizlikle hazırlanıyorsam bu tura da öyle benimseyerek hazırlandım. Çünkü burada hem ülkemi hem de takımımı temsil ediyor olacağım. Öte yandan bu ilk ciddi yarışım olacak buradaki. Öncesinde bir etkinlik yarışı olacak fakat sonrasında Langkawi’de ilk büyük yarışımı koşacağım.

Langkawi sonrasında ise yine tek günlük bir yarış olacak, ardından Türkiye’ye döneceğiz. Takımımla birlikte Türkiye’deki yarışlarda mücadele vereceğiz sonrasında. Takvimin geri kalanı şu an için belirlenmiş değil, ilerleyen günlerde netleşecektir. Tabii ki ne olursa olsun benim hedefim başarılı bir sezon geçirmek ve elbette olimpiyatlarda ülkemi başarıyla temsil edebilmek olacak.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!