Bizimle iletişime geçin

Haberler

ASTANA’DAN FUGLSANG RAPORU İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Astana’dan, sporculara ve takımlara performans artırıcı maddeler temin etmekten dolayı ömür boyu men edilen Doktor Michele Ferrari ile ilgili bağlantılarının olduğu iddiasına yanıt geldi. Astana ekibi, resmi web sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre Danimarka’nın önemli basın organlarından Politiken’de yayınlanan raporun gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

“Astana ekibi, Danimarka ve Norveç basınında yer alan ve CADF tarafından, takımın bazı binicileri ile ilgili yasaklı doktor Michele Ferrari ile temas halinde oldukları şüphesiyle hazırlanan gizli bir raporun varlığına ilişkin haberleri takip etmekte.”

“Bu noktada Astana ekibi, sporda dopingle mücadele konusunda kararlılığını sürdürmektedir. Ekip, bağlı bulunan tüm sporcuların bireyler ve doktorlarla olan ilişkilendirilmeleri de dahil olmak üzere dopingle mücadele konusundaki tüm yükümlülüklere uymakla sorumludur. Astana, Dr. Michele Ferrari gibi herhangi bir şüpheli doktorla işbirliği yapmamaktadır. Sürücülerin, performans ölçümleriyle ilgili aktiviteler veya diyet ve tedavi gibi durumlar haricinde ekip dışında herhangi bir doktora danışmaları söz konusu değildir.”

“Astana’nın Pro Team lisansı, bisiklette dopingle mücadele de dahil olmak üzere tüm yükümlülüklere tam olarak uyduğu teyit edilerek 2020 yılı için yenilenmiştir. Daha fazla bilgi için ekip her zaman UCI ve CADF ile temas halindedir. Açılabilecek yeni bir soruşturma kapsamında ekip yine CADF ve UCI ile işbirliği halinde olacaktır.”

“Ancak şu an için takıma bağlı bulunan herhangi bir sporcuya karşı herhangi bir prosedür başlatılmamıştır. Astana Pro Team, CADF’ın takımın herhangi bir sporcusuna karşı açtığı bir soruşturmayla ilgili bir kanıtı olması durumunda dopingle ilgili her türlü düzeltme ve Dünya Dopingle Mücadele Kanunu’na göre disiplin işlemlerine derhal başlayacağının garantisini vermektedir.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!