Bizimle iletişime geçin

Haberler

JEEP’TEN ELEKTRİKLİ DAĞ BİSİKLETİ

Elektrikli bisiklet pazarı her geçen gün daha da büyümeye devam ediyor. Üstelik büyümeyi sürdüren e-bisiklet pazarına, otomotiv ve motosiklet markalarından da ilgi büyük. Bu firmalardan biri olan Jeep, ürün gamına eklediği ve elektrikli bisiklet üreticisi QuietKat tarafından geliştirilen e-bisikletine dair henüz tüm özellikleri içeren bir tanıtım yapmadı.

Ancak elektrikli bisikletin ilk görüntüleri, firmanın 2020 Gladiator arazi aracını tanıttığı ve Superbowl mücadelesinin devre arasında yayınlanan reklamda küçük de olsa yer aldı. Bill Murray’in de yer aldığı komik reklam, zorlu arazi koşulları için üretilen elektrikli bisiklete dair ilk izlenimleri veriyordu.

Firmaya göre bu modelde bir başka elektrikli bisiklet üreticisi olan QuietKat’ten gelen motorlar kullanılıyor. Jeep’in elektrikli bisikleti 750 Watt’lık elektrik motora ve yaklaşık 65 kilometre menzile sahip olacak. Aracın teknik özellikleri hakkında şu anda daha fazla bilgi paylaşılmadı.

Bisiklette ayrıca QuietKat’in Fire-Link adı verilen süspansiyon sistemi kullanılıyor. Bisiklet, dört kadro borusu bağlantısı ve dört pistonlu hidrolik frenlere sahip. Elektrikli bisiklette ayrıca Çinli üretici Bafang’ın Bafang Ultra olarak bilinen M620 motoru bulunuyor. Bu motorun ürettiği güç ise 1.620 Watt.

Aslında Jeep firması geçmişte de elektrikli bisikletler satmıştı fakat Jeep E-Bike, firmanın ABD’de piyasaya süreceği ilk elektrikli bisiklet olacak. Jeep, daha önce Güney Afrika’da elektrikli bisikletler satmıştı.

Firma, yeni araç hakkında tüm detayları paylaşmamış olsa da E-Bike’ın piyasaya çıkışına daha aylarla ölçülen bir süre var. Bu da bahar aylarında bisiklet hakkında daha fazla bilgi alacağımızı gösteriyor. Jeep E-Bike’ın piyasaya çıkış tarihi olarak ise Haziran ayı işaret ediliyor. Ek olarak elektrikli bisikletin ne kadar satılacağı da henüz açıklanmış değil.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!