Bizimle iletişime geçin

Haberler

2020 TOUR OF ANTALYA | TAKIMLAR – 4

Tour of Antalya’da yarışacak takımlara göz atmaya devam ediyoruz. Son bölümde turun kıta takımlarından Mazowsze Serce Polski, Team Giotti Victoria, Adria Mobil, Spor Toto Cycling Team ve Salcano Sakarya Continental Team ile iki ulusal takımı Rus ve Ukrayna milli takımlarını inceliyoruz.

Mazowsze Serce Polski (Polonya)

2017 yılında Team Hurom olarak pro pelotona katılan Polonyalı ekip, bu yıl ilk kez Tour of Antalya’da izleyeceğimiz takımlardan. Antalya Turu öncesinde sezonu dün koşulan Grand Prix Alanya’da açan Polonyalı ekip, yarışı 29 yaşındaki Polonyalı bisikletçisi Pawel Bernas ile birinci sırada tamamladı.

Geçtiğimiz sezon La Vuelta ciclista a Espana, Tour de Yorkshire, Criterium du Dauphine, Amgen Tour of California, Kuurne-Bruxelles-Kuurne, Dwars door Vlaanderen gibi yarışlarda da mücadele eden Mazowsze Serce Polski, sezonun ilk yarışını Alanya’da koşmasının ardından Antalya pelotonunda yerini alacak.

Team Giotti Victoria (Romanya)

2018’de MsTina-Focus adıyla kıta takımı olarak kurulan Romanyalı ekip, bu yıl ilk kez Tour of Antalya’da mücadele etmeye hazırlanıyor. Antalya Turu öncesinde 16 Şubat’ta İtalya’da koşulacak Trofeo Laigueglia’da yarışacak olan Team Giotti Victoria, hemen ardından Antalya’ya gelecek.

Adria Mobil (Slovenya)

2005 yılında KRKA-Adria Mobil adıyla kıta takımı olarak kurulan Slovenya merkezli takım, 2006’dan bu yana Adria Mobil olarak pelotonda yer alıyor. Tour of Antalya’da ilk kez geçtiğimiz sene yarışan Sloven ekip, sezonun ilk mücadelesini burada vermeye hazırlanıyor.

Antalya Turu’ndaki ilk yılı takım klasmanında 17. sırada tamamlayan Adria Mobil, turdaki tek podyum derecesini 22 yaşındaki Sloven bisikletçisi Dusan Rajovic’in, ilk etapta Mathieu van der Poel’ün ardından elde ettiği ikincilikle almıştı.

Spor Toto Cycling Team (Türkiye)

Türkiye’nin Torku Şekerspor, Manisaspor ve Salcano Sakarya BB’den sonra dördüncü kıta takımı olarak sezon başında Spor Toto desteğiyle kurulduğu açıklanan takım, ilk ciddi sınavını Tour of Antalya’da vermeye hazırlanıyor. Sezon açılışını Grand Prix Belek ile yaptıktan sonra GP Manavgat ve GP Alanya’da yarışan ekip, 20 Şubat’ta Antalya Turu’nda ilk startını alacak.

Salcano Sakarya Continental Team (Türkiye)

Dağ bisikleti takımı olarak temelleri atılan Salcano Sakarya ekibi, 2018 itibariyle Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleri ile kıta takımı olarak yol bisikletinde de faaliyet göstermeye başladı. Geçen sezon kıta takımı statüsünden çıkarak amatör kulüp olarak yarışan ekip, geçtiğimiz günlerde yeniden kıta takımı statüsüne yükseldiğini açıkladı.

Onur Balkan, Halil İbrahim Doğan, Serkan Balkan, Muhammed Atalay, Mustafa Sayar gibi Türk bisikletinin başarılı isimlerinin yer aldığı ekibe bu sezon Emre Yavuz ve Zeki Kaygısız da dahil edildi. Takımın bir diğer başarılı ismi milli bisikletçi Ahmet Örken ise bu sezon Team Sapura Cycling’e transfer oldu.

Yıla güçlü bir başlangıç yapan Salcano Sakarya, sezonun ilk yarışını GP Belek’te koştu. Yarışı, Emre Yavuz’un birinciliği ve Onur Balkan’ın ikinciliği ile çifte podyumla tamamlayan ekip ardından GP Manavgat ve GP Alanya’yı Onur Balkan’ın aldığı üçüncülüklerle tamamladı.

Ulusal Takımlar

Rus Milli Takımı

Antalya Turu’nun iki ulusal takımından biri olan Rus Milli Takımı, bu yıl ikinci kez Antalya pelotonunda yer alacak. Geçtiğimiz sene turu, takım klasmanında 15. sırada tamamlayan ekip, sezonun ilk yarışını GP Belek’te koştuktan sonra 26 Ocak’ta start alan Vuelta a San Juan’da yarıştı. Sonrasında GP Manavgat ile tekrar Türkiye’ye gelen Rus ekip, Kolombiya Turu ve GP Alanya’nın ardından 20 Şubat’ta Tour of Antalya’da start alacak.

Ukrayna Milli Takımı

Türkiye’deki yarışlarda görmeye alışık olduğumuz takımlarından biri de kuşkusuz Ukrayna Milli Takımı. Antrenman kampları için de ülkemizde ağırladığımız ekip, bu yıl hem kadın hem de erkek takımıyla sezonu bir kez daha Türkiye’de açtı. İlk olarak GP Belek’te mücadele eden ekip, ardından GP Manavgat ve dün koşulan GP Alanya’da yarıştı.

2018’da ilk kez yarıştığı Tour of Antalya’da bu yıl ikinci kez start almaya hazırlanan ulusal takım, katıldığı ilk yılı takım klasmanında 14. sırada tamamlamıştı. İlk yarışında hiç etap galibiyeti bulunmayan takımın en iyi genel klasman derecesi ise aldığı 23.’lük ile Anatoliy Budyak’ın olmuştu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

DECATHLON İLE #SPORADEVAM | BİSİKLETİNİZLE KEYİFLİ BİR HAFTA SONU GEÇİRMENİZİ SAĞLAYACAK İPUÇLARI

Editoryal

LUKASZ PÖSTLBERGER ARI SOKMASI YÜZÜNDEN ABANDONE OLDU

Haberler

AKILLI BİSİKLET SİSTEMİNE ZARAR VERENLER HAKKINDA YASAL İŞLEM

Haberler

HER ŞEYİ KARARINCA YAPMANIN FAYDASI

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!