Bizimle iletişime geçin

Haberler

ALLIANZ VE BIZERO İŞBİRLİĞİNDE TÜRKİYE’NİN İLK BİSİKLET SİGORTASI

Türkiye’nin ilk elektrikli bisiklet kiralama sistemini geliştiren Bizero, bisiklet kiralama sistemlerinin güvenlik zafiyetlerine çözüm bulmak amacıyla Allianz Türkiye ile işbirliği yaptığını duyurdu.

Türkiye’nin ilk bisiklet sigortasını yürürlüğe sokan ekip, kiralama öncesi, sırası ve sonrasında bisikletleri kamera gözetimi ile güvence altına alacak. Bizero tarafından resmi web sitesi üzerinden ilan edilen işbirliğiyle ilgili olarak girişim hakkında şu açıklamalara yer verildi:

Allianz Türkiye’den Sümer Uysal, Ciğdem Uzunbabalar, Oğuz Anakoç, Kutay İncirci ve Bizero kurucusu Mehmet Akıncılar- Boğaziçi Üni. Güney Kampüsü

“2 tekerlekli paylaşım sistemleri bir trend olarak yayılırken endişelerin başında güvenlik zafiyetleri gelmektedir.

Bu çerçevede, Bizero olarak 2017 yılından bu yana hem güvenlik seviyesini arttırmak, hem de çevre kirliğinin önüne geçmek için GPS ile sınırlandırılmış sanal istasyonlarımızdan bisiklet ve elektrikli bisikletlerimizi kiralama modelini seçmiştik.

Şimdiye kadar 500’ün üzerinde bisikleti sosyal fayda amacı güderek Sağlık Bakanlığı ve IBB gibi kurumların desteğiyle paylaşıma açarken Boğaziçi Üniversitesi, İTÜ ve YTÜ’nün 8 kampüsünde 25 bin kullanıcı ile 500 binin üzerinde sürüşle 2,5 milyon km’nin üzerinde yol kat etik.

2018 yılında 33 kat büyürken 2019 yılını elde ettiğimiz verileri inceleyerek sürdürülebilir bir model oluşturmaya ve Avrupa pazarı araştırmalarına ayırdık.

Bu süreçte Münih, Kadıköy ve Beşiktaş gibi bölgelerde yaptığımız testler sonucunda şehirlerde yaşayan aktif bir bireyin günlük minimum 4 rotası olduğunu gözlemledik. Her rotada iade- kiralama ve bisiklet-istasyon arama ile vakit kaybetmek yerine makro-mobilite konseptli günlük kiralama modelini geçtiğimiz yaz aylarında uygulamaya aldık.

Günlük, haftalık ve aylık kiralama modelimizde operasyonel anlamda %100’e varan tasarruf sağlarken kullanıcı memnuniyetimiz ve aktif bisiklet oranımız yaklaşık %50 arttı.

Türkiye’de alanında ilk girişim olan Bizero olarak öncülüğünü yaptığımız mikromobilite kavramına , makromobillteyi de ekleyerek sanal istasyonlarımızda bulunan bisikletlerimizi Allianz Türkiye işbirliğinde koruma altına alarak Türkiye’nin ilk bisiklet sigortasını yürürlüğe sokuyoruz.

Hazırladığımız poliçe kapsamında kiralama öncesi ve iade sonrası süreçlerde kamera gözetimli bisiklet park istasyonlarımızda bisikletlerimiz Alllianz güvencesi altında olacak.

Ayrıca, Nisan ve Mayıs aylarında Allianz Türkiye’nin Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı  Allianz Motto Hareket kapsamında  iş birliği yaptığı sivil toplum kuruluşlarındaki çocuklara yönelik uygulamalı bisiklet eğitimi gerçekleştireceğiz.

Bu işbirliği ile Türkiye bisikletli ulaşım ekosistemi ve sigorta girişimciliği alanlarında öncü olma amacı taşıyarak pilot bölge uygulamalarımızın sonunda Bizero’nun global büyümesini de kapsayacak şekilde Allianz işbirliğinde şehirlerde güvenli bisiklet park alanları oluşturarak bisiklet sahibi olan son kullanıcı için de sigorta çözümleri elde etmeyi hedeflemekteyiz.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Konya’da Georgios Bouglas podyum gördü

Haberler

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başlıyor

Haberler

Decathlon ile #Sporadevam – Bisiklet için depolama çözümleri

Editoryal

Pandemide hediye edilen bisiklet ekmek kapısı oldu

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!