Bizimle iletişime geçin

Haberler

BİLECİK’TE GERİ DÖNÜŞÜM MALZEMELERİNDEN BİSİKLET PARK ALANI

Bilecik Belediyesi tarafından geri dönüşüm malzemelerinden üretilen bisiklet park alanları, okul ve devlet kurumlarının bahçelerindeki yerlerini aldı. Belediye Başkanı Semih Şahin ve Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı, belediye çalışanları ile birlikte Bilecik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından belediye atölye biriminde üretilen bisiklet park alanlarını okul ve kurumlara teslim etti. 18 ayrı noktaya monte edilen bisiklet park alanları, önümüzdeki dönemlerde ihtiyaca binaen birçok noktaya yerleştirilecek.

Bilecik Belediyesi Proje Geliştirme ve Eğitim Birimi Personeli Hakan Yavuz gerçekleştirilen çalışma hakkında verdiği bilgide, Bilecik Belediyesi olarak hem geri dönüşüm anlamında hem de bisiklet kullanımını artırma anlamında güzel bir çalışma gerçekleştirildiğini belirterek şunları söyledi:

“Belediyemiz, Sağlıklı Kentler Birliği ve Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilciği işbirliğinde ‘Haydi Çocuklar Bisikletle Okula’ projelerimizin bir bölümü olarak okullara, sosyal ve kurumsal alanlara yönetmeliğe uygun bisiklet park yerlerini, atölyemizde geri dönüşüm için ayırdığımız malzemelerden ürettik. İlk etapta 18 adet kadar planladığımız bu park yerlerini şehrimizin kullanımına sunuyoruz. Bisikletin günlük okul hayatının ayrılmaz bir parçası olması veya kalmasıdır.

Amaç, bisiklete binen çocukların ve gençlerin oranının artmasıdır. Bisiklet gürültü veya hava kirliliğine neden olmaz, fazla yer kaplamaz ve trafik eğitiminin temelidir. Böylece sağlıklı şehir planlarına destek olur. Çocuklarımıza, öğretmenlerimize ve tüm Bilecik halkına hayırlı, uğurlu olsun.’

Yavuz, Bisiklet Park noktalarının ilk etapta, Osmangazi Ortaokulu, Şehit Kaymakam M. Fatih Safitürk Ortaokulu, Dursun Fakıh Ortaokulu, Murat Hüdavendigar Ortaokulu, Pelitözü Ortaokulu, Toki Ortaokulu, Edebali Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Ertuğrulgazi Lisesi, İl Halk Kütüphanesi, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi önü, Belediye Aile Çay Bahçesi, Katlı Otopark, Bilecik Belediyesi Bien Seramik Bilgi Evi, Yaşayan Şehir Müzesi,, Belediye Binası Bahçesi,Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Yavuz Selim Meslek Lisesi bahçesine monte ettiklerini sözlerine ekledi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!