Bizimle iletişime geçin

Haberler

BALIKESİR, BİSİKLET YOLUNA KAVUŞUYOR

Balıkesir’de Edremit Belediyesi tarafından Güre Mahallesi’nde yapılan bisiklet ve yürüyüş yolu ile çevre düzenlemelerinin sonuna gelindi. 90 bin metrekare yeşil alan düzenlemesi yapılan proje Nisan ayında tamamen bitirilerek hizmete açılacak.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltlaması yapılan yolda, Edremit Belediyesi tarafından yapılan bisiklet ve yürüyüş yollarının yer aldığı çevre düzenlemeleri tamamlanma aşamasına geldi.

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından altyapısı hazırlanan E-87 Karayolundan başlayarak Güre merkezine kadar devam eden bisiklet ve yaya yolu projesi, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yaklaşık 90 bin metrekare çeşitli yeşil alan düzenlemesi, bisiklet ve yürüyüş yolları, oyun grupları ve spor aletlerini yer aldığı çevre düzenlemesinin sonlanması ile Nisan ayında tamamlanarak vatandaşların kullanımına açılacak.

Çalışmalar ile ilgili bilgi veren Edremit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Yusuf Madanoğlu, “E-87 Karayolu ile Güre Mahallesi arasındaki 3 km’lik yolun Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanmasından sonra Belediye Başkanımız Selman Hasan Arslan’ın direktifleri doğrultusunda bizler de bisiklet yolu ve yürüyüş yolu projelendirmesini yaptık.

E-87 Karayolundan Güre Mahallesi’ne kadar olan 3 km’lik hattın doğusunda ve batısında uygulanan bir proje kapsamında Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak 90 dönümlük bir alanda peyzaj çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bu alanda 1 oyun grubu, 5 noktada fitness aletleri konumlandırması gerçekleştirilecek. Yaklaşık 25 bin m2’lik alanda yeşillendirme ve çimlendirme çalışması yapacağız. Nisan sonu veya Mayıs başı gibi tamamlanmasını planlıyoruz” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!