Bizimle iletişime geçin

Haberler

HOLLANDA, AVRUPA’NIN EN BÜYÜK BİSİKLET KÖPRÜSÜNÜ İNŞA EDİYOR

Hollanda Groningen’de Avrupa’nın en uzun bisiklet köprüsü inşa ediliyor. “Blauwe Loper (Mavi Halı)” adı verilecek olan 800 metre uzunluğundaki köprü bisiklet ile yayaların kullanımı için tasarlanıyor.  Winschoten ve Blauwestad arasında uzanacak olan ve Ocak ayında yapımına başlanan köprünün yıl sonuna kadra bitirilmesi planlanıyor.

Blauwe Loper, Winschoterdiep, A7, ekolojik bölge ve Oldambtmeer olmak üzere dört köprüden oluşacak. Winschoterdiep adı verilen bölüm, hareket edebilir halde tasarlanacak ve böylece gemilerin geçişi de sağlanacak. Köprü Winschoten’de, direkt olarak Hoorntjesweg’in merkezine giden bisiklet yoluna bağlanacak. Köprü, mümkün olduğunca sürdürülebilir malzemeler kullanılarak inşa edilecek.

Köprünün inşasıyla birlikte Baluwestad sakinleri okul, market gibi birimlere çok daha kolay ulaşım sağlayabilecek. Winschoten’den Baluwestad’a olan ulaşım da daha hızlı  ve akıcı hale gelecek.

Blauwe Loper, Groningen eyaletinin, Oldambt Belediyesi ve Blauwestad proje ajansı ile ortak bir projesidir. Groningen, projeye 6 milyon avro yatırırken belediye de projeye 500.000 avroluk yatırımda bulundu. Projeyle ilgili detaylı bilgi ise www.blauwestad.nl adresinde bulunuyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!