Bizimle iletişime geçin

Haberler

UCI’DAN KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ

UCI, koronavirüs önlemleri kapsamında aldığı bir dizi önlem kararını yayınladı. Uluslararası takvimdeki tüm sportif etkinlikleri ve puanlandırmaları bütün disiplinleri kapsayacak şekilde 3 Nisan 2020 tarihine kadar askıya aldığını açıklayan UCI Başkanı David Lappartient, “Koronavirüs uluslararası bir durum ve özellikle Avrupa’da sporumuz üzerinde olan büyük etkisi bizi hızlı bir şekilde sert önlemler almaya itti” dedi.

UCI’ın resmi web sitesinde yayınlanan önlemlerle ilgili şu ifadeler yer aldı. “Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından COVID-19 salgını ile ilgili durumun değerlendirilmesi ve özellikle Avrupa’da insanların bir araya gelmesi ve seyahat etmesini kısıtlayan bir dizi önleme dayanarak UCI, bisiklet etkinliklerinde yer alan herkesin sağlığının maksimum düzeyde korunması ve katılımcılar arasındaki sportif eşitliğin sağlanması adına bir dizi önlem yayınladı.”

UCI, virüsün yayılmamasına katkıda bulunmak ve yarışlarda sportif eşitliği sağlamak amacıyla öncelikle risk altındaki bölgelerde UCI’ın uluslararası takviminde yer alan tüm faaliyetlerin iptalini isterken; sonrasında ise 3 Nisan 2020 tarihine kadar yapılacak bir sonraki duyuruya dek takvimdeki tüm faaliyetler için sınıflandırmaların askıya alınmasını ve bu süre zarfı boyunca puanlamaların dondurulmasına karar verdiğini açıkladı.

Ayrıca UCI, Tokyo 2020 Olimpik ve Paralimpik Oyunları kalifikasyon prosedürü uyarınca UCI Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ve Uluslararası Paralimpik Komitesi (IPC) ile 3 Mart 2020 itibariyle sınıflandırma sürecinin geri dönük olarak da durdurulması kararını aldı.

Puanlamaların dondurulması konusunda UCI, yol, pist ve para-bisiklet pist kategorilerinde olimpik puanlamaların tamamlanmış olduğunu, alınan önlemin puanlama süreci devam etmekte olan dağ bisikleti, BMX, BMX Freestyle ve para-bisiklet yol branşında uygulanacağını belirtti.

Bu kararların, tüm takımları, ekip, sponsor ve organizatörler olmak üzere tüm ilgili kişi ve kurumları kapsadığını belirten UCI, şu ana dek uluslararası takvimde yer alan yüzden fazla etkinliğin iptal edildiğini belirtirken söz konusu faaliyetlerin mümkün olabilecek başka tarihlerde gerçekleştirilmesi için çalışacaklarını ancak tüm yarışlar için yeni bir tarihin garanti edilemeyeceğini vurguladı.

Alınan önlemler kapsamında kendi çalışanları için de önlemler alan UCI, İsviçre Aigle’da bulunan Dünya Bisiklet Merkezi’ni kapatma kararını aldıklarını, 120 çalışanının ise 17 Mart 2020 tarihi itibariyle evde çalışabileceklerini duyurdu.  

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!