Bizimle iletişime geçin

Haberler

MİLLİ BİSİKLETÇİLER ANTRENMANLARINA EVDE DEVAM EDİYOR

Erzurum’da milli bisikletçiler “Evde Kal” çağrısına uyarak antrenmanlarına evlerinde devam etme kararı aldı. Zwift üzerinden antrenmanlarını gerçekleştiren sporcular, yarış hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokaktan tamamen izole olduklarını belirten sporcular, katılacakları Avrupa ve Balkan Şampiyonaları için bu şekilde form tutmayı sürdürdüklerini belirtti.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Erzurum İl Temsilcisi Mustafa Kocaman, “Gerçekten evde hayat var, her türlü aktivitenin gerçekleştirilebileceği bir ortam ev. Elbette sportif aktiviteler de yapılabilir.” dedi.

Trainer ile antrenmanlarını sürdüren sporcuların, Zwift’te farklı ülkelerden rakipleriyle bir araya gelebildiğini ve onlarla mücadele etme şansı da bulabildiklerini belirten Kocaman, “Sporcular, rakiplerini görüyorlar, güçlerini görebiliyorlar, form durumlarını ölçümleyebiliyorlar, dünyadaki rakiplerine göre nerede olduklarını bilebiliyorlar. Mesela şu anda bir Balkan Şampiyonası yapılsa sporcularımız kendilerinin hangi sırada olduklarını rahatlıkla tahmin edebiliyorlar” dedi.

Antrenmanlarını evde sürdürmeye devam edeceklerini belirten sporcular, diğer tüm sporculara da evde kalmaları yönünde çağrıda bulundu.

Sağlık Bakanlığı’nın “Evde Kal” çağrılarına bir yanıt da Sivas Gençlik Spor’a bağlı sporculardan geldi. Farklı branşlardan sporcular, ‘Spordan Uzak Kalma’ projesi kapsamında antrenmanlarına evde devam etme kararı aldı.

Sivas Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından Arife Nisa Güneş, virüsten korunmak için tedbir amaçlı dışarı çıkmadıklarını belirterek, “Bisikletimizi dezenfekte ettik. Evde roller veya trainer ile idmanlarımıza devam ediyoruz. Antrenman yapmayı bırakmıyoruz. Günde 1,5 saat roller yapıyor, hem kondisyonumu hem de sağlığımı koruyorum. Antrenörümün yazdığı programa göre yarış hazırlıklarına evde antrenman yaparak devam ediyorum” diyerek Evde Kal çağrısını yineledi. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

“ÇOK TERLEME YAVRUM HASTA OLURSUN”

Editoryal

AHMET ÖRKEN, KORONAVİRÜS MÜCADELESİNE DESTEK OLUYOR

Haberler

BİSİKLETLİ MACERALARINIZI KAYIT ALTINA ALIN | EN İYİ AKSİYON KAMERALARI

Editoryal

MAKSİMUM NABIZ ÇIKMAZI

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!