Bizimle iletişime geçin

Haberler

LEFEVERE: “KORONAVİRÜS KRİZİ BİZE ŞİMDİDEN 500.000 €’YA MAL OLDU”

Deceuninck-Quick-Step takım yöneticisi, koronavirüs krizinin ekonomik etkilerinden ve Fransa Turu ile yeniden planlanacak olan anıtsal klasikler konusundaki şüphelerinden bahsetti. Erteleme ve iptallerle devam eden sezonla ilgili kasvetli bir tablo çizen Lefevere, pandeminin maddi etkilerine değindi. 

Bahar klasiklerinin iptaliyle ‘kurt sürüsü’nün ana av sahası da kapatılmış oldu ve bu, ödül ve sponsorlardan gelecek ek ödeneklerin de yok olması anlamını taşıyordu. Ayrıca takım sporcuları ve personeline maaş ödemelerinin de yapılmaya devam etmesi gerektiğinin altını çizen Lefevere iki aylık sürecin ardından, “Koronavirüs krizi bize şimdiden 500.000 avroya mal oldu” açıklamasında bulundu.

Belçikalı pro takımların bir kısmı devlet tarafından sağlanan işsizlik fonundan yararlanmak üzere başvuruda bulunurken Lefevere, Quick-Step için bu alternatifin, bir sonraki adımda değerlendirilebilir olduğunu bildirdi. 

Çarşamba günü Het Laatste Nieuws’ a konuşan Lefevere, “Mart ayının sonuna kadar tüm takım personeline ve sporculara ödeme yapmayı sürdüreceğiz. Elbette bu süreçte yarış olmadığı için otel, yakıt gibi belirli kalemlerden tasarruf ediyoruz. Ancak öte yandan hiçbir gelirimiz de yok. Bu yüzden önümüzdeki aylarda ne olacağıyla ilgili bir karar vermeliyiz.”

Lefevere, Fransa Turu’nun planlandığı gibi devam etmesi konusunda da iyimser değil. “Seyirciler ne olacak? Fransa’ya kimler girebilecek veya giremeyecek? Gerçekten binlerce insanı oraya götürecek miyiz? Temmuz başında aniden sihirli bir değneğin değeceğini ve her şeyin aniden çözüleceğini düşünebiliyor musunuz? Mantıklı düşünmek gerek!”

Hafta başında Lefevere, bisiklet sporuyla ilgili ekonomik kaygılarını bir kez daha dile getirmiş, sponsorların bu gibi bir kriz durumunda bisikleti geri plana atacağından bahsetmişti. Tour de France’ın iptalini potansiyel bir çöküş noktası olarak değerlendiren 65 yaşındaki takım yöneticisi, bisiklet sporunun maddi anlamda uğrayacağı zararın altını çizmişti.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!