Bizimle iletişime geçin

Haberler

BELÇİKALI BİSİKLETÇİLERE 50 KM SÜRÜŞ SINIRI

Belçika’nın güvenlik ve içişlerinden sorumlu bakanı Pieter de Crem, koronavirüs pandemisi nedeniyle bisiklet ve koşucular için kilometre sınırı koymayı planladıklarını belirtti. Perşembe günü (26 Mart) Het Nieuwsblad’da yayınlanan bir haberde De Crem, Ulusal Güvenlik Konseyi tarafından 50 km’lik bir sınırın koyulabileceğini söyledi.

De Crem, “50 kilometreden daha uzun bir bisiklet yolculuğu maalesef artık mümkün değil” derken konuyla ilgili açıklamanın Güvenlik Konseyi tarafından yapılacağını belirtti. 

Belçika hükümeti, mart ayında koronavirüs pandemisine karşı kamu güvenliğinin sağlanması amacıyla önlemlerini artırdı. E3 Binckbank, Gent-Wevelgem ve Dwars Vlaanderen yarışlarının iptali ile başlayan süreç kapsamında 5 Nisan’a kadar tüm sportif etkinliklerin askıya alınacağı duyuruldu. Bu da Flander Turu’nun da planlandığı zamanda gerçekleştirilemeyeceği anlamına geliyordu. 

De Crem, sürüşlere 50 kilometrelik bir sınır getirmenin insanların hareket etme ve sağlıklı aktiviteler yapma özgürlüğünü engellemeyeceğini fakat aynı zamanda topluluklar halinde uzun sürüşler yapılması halinde oluşabilecek tehlikeleri de önleyeceğini belirtti. 

“İnsanların elbette dışarı çıkmaya hakkı var. Yürüyüş, bisiklet, koşu… Bunlar bizim de yapılmasını önerdiğimiz ve desteklediğimiz şeyler. Ancak şu an uzun bisiklet gezileri yapmak için uygun bir zaman değil. Tek başına sürüş yapan bir kişi belki sorun teşkil etmiyor olabilir ancak bunu çok fazla kişi ile yaptığında tehlikeli bir hale gelebilir.”

De Crem, her türlü tedbiri çok ciddiye aldıklarını ve herkesin bu konuda hassas davranması, tedbirlere tamı tamına uyması gerektiğinin altını çizdi. “10 günlük zor bir dönemle karşı karşıyayız. Bu süreçte artık ihmal ve esnekliğe yer yok. Bu durum sadece sporla sınırlı değil, özel parti ve etkinliklere de kısıtlamalar getirildi. Oyun zamanı bitti.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Decathlon ile #Sporadevam – Bisiklet için depolama çözümleri

Editoryal

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başlıyor

Haberler

Konya’da Georgios Bouglas podyum gördü

Haberler

Pandemide hediye edilen bisiklet ekmek kapısı oldu

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!