Bizimle iletişime geçin

Haberler

BİSİDESTEK EKİBİ, YARDIM İÇİN PEDALLIYOR

İzmir’de yaklaşık 40 kişiden oluşan BisiDestek ekibi, koronavirüs nedeniyle sokağa çıkması kısıtlananların ihtiyaçlarını bisikletleriyle karşılıyor. Bisikletli Ulaşımı Geliştirme Platformu, Bisikletliler Kooperatifi ve Bisikletli Ulaşım Derneği üyeleri, sokağa çıkamayan 65 yaş üstü yaşlılar ile hasta ve engellilere hızlı hizmet vermek üzere BisiDestek adıyla bir gönüllüler ekibi ve çağrı merkezi oluşturdu. 

Çağrı merkezine yardım çağrısı ulaşmasının ardından o noktaya en yakın gönüllüye haber verilmesiyle çalışan sistem kısa sürede çok sayıda kişiye ulaştı. Yardıma ihtiyacı olanlara eldiven ve maske takarak ulaşan gönüllüler, siparişleri aldıktan sonra alışveriş yapıyor ve hijyen kurallarına dikkat ederek kapıya kadar getiriyor.

Bisikletli Ulaşımı Geliştirme Platformu Üyesi ve BisiDestek gönüllüsü Mustafa Karukuş, projenin ilk olarak Bergama’da bir üyeleri tarafından başlatıldığını ve İzmir geneline yayıldığını söyledi. Günlük hayatta bisikletle işe ve alışverişe gittiklerini ifade eden Karakuş, yardım ettikleri insanlardan çok olumlu dönüş aldıklarını aktardı. 

Daha fazla gönüllüye ihtiyaçları olduğunu ve bisikleti olan herkesin bu konuya destek vermesi gerektiğini ifade eden Karakuş, şunları kaydetti: “Bize sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirler. Bu proje sadece koronavirüs günlerinde değil daha sonrasında da devam edecek bir proje. Yaşlılarımızın her zaman yardıma ihtiyacı var. Biz bisikletli gönüllüler olarak yaşlılarımıza bu süreçten sonra da yardım etmek istiyoruz ve bunu daha ulusal bir proje haline getirmek istiyoruz.” 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!