Bizimle iletişime geçin

Haberler

ELISE CHABBEY, KORONAVİRÜS MÜCADELESİNE YARDIMCI OLMAYI SÜRDÜRÜYOR

26 yaşındaki Bigla-Katusha bisikletçisi Elise Chabbey, 1 ayı aşkın süredir İsviçre’deki Cenevre Üniversitesi Hastanesi’nde koronavirüs mücadelesine yardımcı olmaya devam ediyor. Pro pelotonda mücadele ederken bir yandan tıp eğitimi de alan ve son iki sezondur Bigla-Katusha’da yarışa Chabbey, salgının ardından antrenmanlarına devam etmek yerine Cenevre Üniversite Hastanesi’ndeki sağlık ekibine katılmayı seçti.

Konuyla ilgili gelişmeleri sosyal medya üzerinden de paylaşan Chabbey, Facebook üzerinden yaptığı son güncellemede “Şimdilik işler yolunda gidiyor” ifadelerini kullandı. “Hastanede gayet iyi organize olduk. Burada çalışan herkes çok motive ve hepimiz birbirimizi destekliyoruz. Bu yüzden içinde bulunduğumuz durum stresli olsa bile hastane personelleri arasındaki dayanışmayı korumaya çalışıyoruz ve bu gerçekten bize çok yardımcı oluyor.”

Chabbey ayrıca, “Nüfusun genelinin, durumun ciddiyetini anlamaya başladığını düşünüyorum; eminim işbirliği yapmak ve bize yardımcı olmak için ellerinden geleni yapacaklardır.”

“Umarım bu durum yakında son bulur, çünkü Bigla-Katusha’daki takım arkadaşlarımı çok özledim. Bu süreç geçtikten sonra onlarla yeniden yarışlara dönmek için sabırsızlanıyorum.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Klasikler başlıyor!

Haberler

PELOTONUN 2021 MAYOLARI

Editoryal

Mazgal bisikletçinin yaralanmasına sebep oldu

Haberler

UAE TOUR BU PAZAR BAŞLIYOR

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!